Kezdőoldal » Utazás » Európa » Horvat tengerpart melyik...

Horvat tengerpart melyik reszere erdemes menni nyaralni?

Figyelt kérdés
4 nagyobb varost talaltam, Rijeka, Pula, Zadar, Split, ezek kozul szeretnek majd valasztani. Olyan szempontok erdekelnek, mint az arszinvonal, kozbiztonsag, meleg idojaras es vizhomerseklet, esetleg rendezvenyek, fesztivalok.
2023. márc. 8. 09:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az időpont sem lényegtelen!
2023. márc. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül pont egyikbe sem. Egy kisvárossal sokkal jobban járnál.
2023. márc. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyvárosok strandjaihoz sokat kell gyalogolni. És nem annyira jók. Az árszínvonal élelmezés és közlekedés szempontjából mindenütt ugyanaz, a szállás szempontjai pedig egyéniek. Nem biztos, hogy javaslataid bármelyikét elfogadnám, ahogy te sem az enyémét. A víz hőmérséklete szeptemberig nő, aztán csökken. Fürödtem már májusban is a Balatonban, akkor az Adria még jobb volt. De volt, hogy július elején még hűvös a tenger. De a norvégok például akkor is tömegesen fürödnek a tengerben, amikor én a lábujjamat se szívesen mártom bele.


A horvát tengerpartot a legészakibb ponttól a legdélibbig (Ulcinj, ma már nem horvát) végigjártam. Kétlem, hogy neked ugyanazok tetszenének, amik nekem.

2023. márc. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
79%

Rijeka-Opatia a legdrágább hely, de a legnívósabb is, Opatia szórakozás, nézelődés és strandolás szempontjából szép hely, pláne a Lungomare sétány miatt romantikus hely, de viszont drága, míg Rijeka bevásárlás, várlátogatás szempontjából érdekes, amúgy forgalmas iparváros.

A 3 másik hasonló római-velencei stílusú hely, ahol lehet találni szép strandokat is, árban nem olcsó, de magyar viszonyoknál nem drágàbbak, idő pedig május-szeptember között hasonló. Igazából mindegy melyik helyre mész, mind vmiért jó hely.

2023. márc. 8. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ahogy olvasgatod, ki fog benned kristályosodni, hogy mit szeretnél. Fontos-e a strandolás? Mennyire zavar a tömeg? Autentikusabb, vagy turistás ételeket szeretnél? Szálloda all inclusive, apartman otthonról hozott spagettiszósszal, vagy sült hal, amit a házigazda grillez neked a kertben? Gondoltál-e kisebb kirándulásokat tenni? Tervezgess, ez is a nyaralás egyik élvezetes része!

2023. márc. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
6%
Menj Albániába. Ott nincs tömeg és olcsó is.
2023. márc. 8. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Juliusban tervezem, a tomeg nem zavar. Ha nem nagyvaros, akkor mik ezeknek az udulo ovezeteknek a neve?
2023. márc. 8. 22:31
 8/13 anonim ***** válasza:
Attól függ mire vágysz. Ha nyüzsire, akkor Medulin. Ha a szép óváros vonz, akkor Porec, Rovinj, Trogir, Dubrovnik lehetnek jó opciók. Amúgy meg számtalan jó üdülőfalu van.
2023. márc. 9. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tavaly augusztus kozepén voltunk Krk szigetén, jéghideg volt a tenger, ezért csakis a déli részekre mennék.
2023. márc. 9. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Nos ez mutatja, minden mennyire relatív. Én tavaly július elején voltam ott. Nagyszerűeket fürödtem. Jókat napoztam, jól lebarnultam. És ez csak egy nagyon egyszerű dolog, de hogyan adjon tanácsot felelősen valaki egy ismeretlen szokásokkal bíró embernek? Sehogy.

Sok mindent lehet kérdezni, de a horvát tengerpartra az jellemző, hogy az ötször akkora lehetőségekkel rendelkező olaszok is ide mennek. Ki ki a maga igénye szerint, de mindenütt vannak.

2023. márc. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!