Kezdőoldal » Utazás » Európa » Halli mindenki, 17 éves...

Halli mindenki, 17 éves vagyok és el szeretnék utazni egyedül Romániába, ehhez nekem szükségem lesz e bármilyen szülő által alá írt papírra vagy elég ha csak nálam van minden amivel tudom magam igazolni, plusz tb kártya ?

Figyelt kérdés

2023. márc. 16. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az igazoláshoz elég, de azért pénz és tájékozódás se árt, meg főleg jól meghatározott cél.
2023. márc. 16. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 NTBS ***** válasza:
68%
Mivel kiskorú vagy, szülői engedély nélkül nem lehet.
2023. márc. 16. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülői engedély kell. Egyszer mi is mentünk úgy baráti társasággal, hogy az egyik srác barátnője is jött velünk, még kiskorú volt. Volt ilyen papírja, ha jól emlékszem, a határon kérték is.
2023. márc. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat, másra nem is számítottam, csak hallottam ezt is azt is, a hivatalba meg nagy szemekkel néztek h hát nem tudják.
2023. márc. 16. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak bele kell egyezzenek a szüleid ennyi.
2023. márc. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is 17 voltam amikor kétszer kiutaztam egyedül (tavaly volt, mindkétszer egy napra Aradra), első alkalommal vittem szülőit, határőröket egyik oldalon sem érdekelte (csak a személyit kérték el), második alkalommal nem is vittem már szülőit, simán átengedtek.


Ennek ellenére azért javaslom, hogy szerezd be, nem egy nagy történet, kinyomtatod a konzulátus (vagy a rendőrség, már nem emlékszem) honlapjáról, szüleid aláírják, plusz két tanú, aki bárki lehet, és kész. Sose lehet tudni mi történhet, az én tapasztalatom az volt, hogy leszarják (bár tény, egyik alkalommal körülbelül én voltam az egyetlen a vonaton akinek rendben voltak a papírjai, de ez már egy külön történet:D)

2023. márc. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rendben és köszönöm, mindenféleképpen meg lesz a papír ki töltve.
2023. márc. 17. 18:46
 8/10 anonim ***** válasza:
15 évvel ezelőtt amikor 17 voltam, lazán el tudtam utazni Bécsbe egyedül (vonaton). Nem volt még Schengen de épp csak hogy ránéztek a személyimre a határnál.
2023. márc. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
17 éves koromban voltam busszal Törökországba eszembe se jutott, jutott hogy vigyek ilyen baromsagot.14 eves korom óta járok ki egyedul rendszeresen Ausztriába, meg ott sem kértek, pedig akkor még kommunizmus volt.
2023. márc. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat mindenkinek!
2023. márc. 21. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!