Kezdőoldal » Utazás » Európa » Nagyváradon milyen nyelven...

Nagyváradon milyen nyelven érdemes beszélni? Lehet magyarul vagy érdemes inkább a semlegesebb angollal?

Figyelt kérdés
Szombaton Nagyváradra szeretnék utazni, egy kis városnézés plusz vásárlás céljából. Érdemes-e magyarul megpróbálni kommunikálni (boltokban, étteremben stb.) vagy inkább angolul próbálkozzak? Nem akarok soviniszta elemekkel balhét ebből, nem kívánok nagymagyarkodni meg büdösrománozni, úgy gondolom nem mindenki véresszájú magyargyűlölő ott sem és a normális, kölcsönös tiszteleten alapuló kommunikáció csodákra képes, én el tudom fogadni hogy az most az ő területük és az ő játékszabályaik vannak érvényben, ezért szeretném elkerülni a kényelmetlen eseteket. Köszi!

2023. márc. 22. 00:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálod magyarul, ha nem értik, mehet az angol.
2023. márc. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Most hétvégén voltam, egy helyet és egy illetőt leszámítva senkit sem zavart, hogy magyarul beszéltem.
2023. márc. 22. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
53%

Amelyiket jobban megérti az adott ember. Nem kell ebből politikai kérdést csinálni.


Én egy román faluban szálltam meg egy házaspárnál, a férfivel angolul beszéltem, a feleségével meg magyarul, mert felig magyar volt, így ő magyarul tudott egy kicsit, angolul meg egyáltalán nem.

2023. márc. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ez gáz, de én el akartam kerülni mindenféle konfliktust és inkább angolul beszéltem. Kivéve a szálláson, mert ott mindenki magyar volt.
2023. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pár éve voltam, több helyen is értették a magyart, mivel magyarok voltak. :))

Ha meg nem, akkor válts angolra.

2023. márc. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Mindenkit felpontoztam!
2023. márc. 22. 20:32
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettes, kit zavart?

Kérdező, majd meséld el a tapasztalataidat!

2023. márc. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 Rendben.
2023. márc. 23. 22:25
 9/11 anonim válasza:
100%
Nagyon sokan értenek magyarul,de direkt nem akarnak megszólalni. Általában az ilyenek angolul se válaszolnak.
2023. ápr. 5. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
7 egy bunkó kasszást, direkt elcseszte a fizetést, előtte és utána is tudtam fizetni azzal a bankkártyával :) kellett egy negatív élmény is a sok pozitív mellé.
2023. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!