Kezdőoldal » Utazás » Európa » Oroszország biztonságos...

Oroszország biztonságos ország turista szempontból?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 2. 10:53
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Oroszország hatalmas, szóval attól is függ, hogy melyik részre mennél.


A nyugati turisták által leginkább látogatott Szentpétervár, Moszkva és a Szocsi-riviéra a Fekete-tengernél alapvetően biztonságos úticélok.

A Kaukázusi-régió (Csecsenföld, Dagesztán) viszont a kockázatos besorolásban van a Konzuli Szolgálat oldalán.

Szibéria is alapvetően biztonságos, viszont hatalmas lakatlan területek vannak, és az infrastruktúra sincs a toppon, elsőre helyismerettel rendelkező vezető nélkül nem érdemes nekivágni (túrázni például).


És az ukrán háború alapvetően bonyolítja a helyzetet, minden EU-tag, így Magyarország is barátságtalan országnak minősül, ez lehet, hogy megnehezíti a vízum beszerzését.


Nekem tervben van már évek óta egy orosz utazás, de amíg ez a háborús helyzet nem rendeződik, nem fogok odamenni, az biztos.

2023. ápr. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
1-es vagyok, még a Transzszibériai-expresszen utazás szokott népszerű program lenni.
2023. ápr. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A legtöbb régió teljesen biztonságos, a déli kaukázusi területek és az ukrán határ menti régiók kivételével .
2023. ápr. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kamcsatka nagy vagy.
2023. ápr. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]


Narancs és piros beosztása van tehát nem a legbiztonságosabb.


Lehet menni de most körülményes oda jutni. Ami egyszerűbbnek tűnik ha elmész Helsinkibe repülővel onnan busszal Szentpétervárra.

2023. ápr. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
16%

A kérdező valószínűleg tud arról, hogy oroszország háborút indított egy szuverén, és szabad ország, nevezetesn Ukrajna ellen.

Innentől teljesen mindegy, hogy megtámadják-e őt éjszaka, vagy miféle egyéb veszélyek leselkedhetnek rá.

A lényeg, hogy agresszort, tolvaj geeeci gazembert, putyinista rendszert nem támogatunk.

Magyarul mondom, mert szerintme a többség nem érti: semmiképp nem megyünk oroszországba.

Helyette megpróbálunk tisztességes emberré válni.

2023. ápr. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%

6-os.

Én nem állok egyik oldalon se (meg itt sztem más is félreteszi a nézeteit ebben a kategóriában akármi is az)tehát az ilyen kommenteket tartogasd a politika kategóriába. Nem ide tartozik

2023. ápr. 2. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
50%
6.-s csak a tisztanlatas kedveert, az USA inditott haborut Oroszorszag ellen, Ukrajna csak egy eszkoz.
2023. ápr. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6-os, már a könyököm jön ki, hogy minden ilyen kérdésnél van egy ilyen idióta válasz.


Azzal, hogy valaki odamegy, nem kell hogy támogassa Putyint. Én se támogatom, mégis tervezek oda menni (sajnos ez majd csak 2-3 év múlva fog megvalósulni, de nem ide tartozik). Áruld már el, hogy miért kell mindent átpolitizálni? Azzal, hogy megnézem mondjuk Moszkvát, és esetleg még a privát véleményem is az hogy én szívesebben megyek oda turistaként, mint nyugatra, nem Putyint támogatom, hanem a helyi embereket (igen, tudom, ők is rosszak mert oroszok ami csakis rosszat jelenthet, mit képzelek én magamról), abból a pénzből, ami pedig az államhoz kerül, egy AK-ra se futja, tehát nem ebből fogják finanszírozni a háborút.


Egyébként hadd utazzon már mindenki kedve szerint oda ahová akar, nem Oroszország az első utolsó a történelemben ami agressziót követett el egy másik ország ellen, és olyankor valahogy mégse volt az a szöveg hogy mit képzel az aki odamegy (USA külpolitikájáról is ugyanolyan rossz véleménnyel vagyok mint Oroszországéról, mégis voltam már ott)


Ennyi erővel aki elmegy Debrecenbe, az meg fideszes lesz


Nyilván ne támogassunk ilyen rezsimeket pénzzel és politikailag, de hadd nézhesse már meg valaki a Vörös teret vagy az Ermitázst, ha őt az érdekli

2023. ápr. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!