Kezdőoldal » Utazás » Európa » Idén (is) miért nem közlekedik...

Idén (is) miért nem közlekedik a Bécs - Róma közti közvetlen éjszakai Nightjet vonat?

Figyelt kérdés

Van arra valamilyen logikus magyarázat, hogy pont június 10 és szeptember 9 között, tehát a nyári időszakban nem közlekedik a közvetlen Bécs - Róma közti Nightjet? (akárcsak tavaly)

Aki emlékszik, tavaly is már problémás volt, mert épp nyáron vették ki azért, mert pályarekonstruciókat végeztek. Idén kitalálták, hogy június 10-ig van római vonat, az azt követő 3 hónapban átszállással lehet eljutni (Velencében).

Direkt csinálják? 😅😅😅


2023. ápr. 13. 00:20
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
72%

#10 „...Rómát pedig sokszor tizen párezer forintból megjárod”



Ja, sokszor biztosan, de ha csak egyszer mennél pld. hétvégére mostanában, akkor inkább 100 ezerbe van az az oda-vissza repcsijegy, mindezt esti érkezéssel, tehát az első nap rögtön bukó.

2023. ápr. 15. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
37%
Okos ember nem két héttel előre tervez mikor már 100 ezer a repjegy. Üljetek akkor 14 órát a vonaton 4-szer annyiért! Szívetek joga.
2023. ápr. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
50%
280 euro, de megspórolsz két éjszakát a hostelban.
2023. ápr. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
63%

#12

Ámen. Csak okos emberként legközelebb azért mellőzhetnéd a kamuzást az árakkal kapcsolatban, azon az alapon hogy neked a fapadosoknál már sikerült 10 ezerért is jegyet venni 3 hónapos elővételben a februári holtszezonban.


#13

Szó szerint, sőt: 200 ajróból is ki lehet hozni, de ez már lényegtelen is...

2023. ápr. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
63%
És annyi szatyrot vihetsz az útra, amennyid csak van.
2023. ápr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Március végén voltam, ami Rómában baromira nem holt szezon, de mindegy.


Május 23 és 28 között pl 35 ezer Ryanairrel, az még mindig nem 200 "ejró"


sőt Bécsből augusztus 31.-szeptember 6. - 78 euró


Tudom iszonyatosan élvezetes 14 órát vonatozni, de talán még megéri ígyis.


Most repültem egyébként Egyiptomba 32 ezres retúrral. Nagyon elszomorít, hogy ezt sajnos vonattal nem lehetett megoldani, pedig tuti sokkal kényelmesebb lett volna.


Amúgy komolyan engem oltogattok a hostellel, meg szatyorral, mikor olyan hülyék vagytok, hogy háromszoros áron 14 órát vonatoztok?


Najó inkább törlöm a kérdést a válaszaim közül, mert csak felbszódom.

2023. ápr. 15. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem tom miért veszed magadra. Kezdődő paranoia?
2023. ápr. 15. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, a hasznos tanácsokat. Az a helyzet, a repcsit a késői indulás miatt nem szívesen választanám, 17:55 aznap a Wizz, 19:10 a Ryan. A szállás meg már előbb volt lefoglalva, tehát fix napokról van szó, és k.rvára sajnálnám az első napot elb.szni emiatt - ezért gondolkodtam egy nappal előtti vonatos indulásban.

De ez tényleg az én magánproblémám, a lényeg az, hogy akkor június 9-én leálltják a római vonatot, és szeptember 10-től újra megy? Mi ez a kib.szás évről évre? Az volna a szándék, hogy az ember üljön repülőre, ne vonatozzon?

2023. ápr. 16. 13:31
 19/19 anonim ***** válasza:
Nyári karbantartás
2023. ápr. 16. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!