Kezdőoldal » Utazás » Európa » Most akkor mekkora szerbia...

Most akkor mekkora szerbia területe?

Figyelt kérdés

Nos voltam szerbiában és tele volt szerbiás kulcstartókkal minden szuvenír bolt.

A szerb barátomnál voltak térképek szerbiáról.

Aztán interneten láttam hogy kisebb egy része.

Majd megkérdeztem a barátom hogy most hogy is van.

Azt mondta hogy az ő térképük a jó.

Koszovó létezik vagy nem?

Elismerik vagy csak ilyen jelképesen van ott?

Vagy azóta változott valami?

Csak szerintem nem létezik koszovó voltam ott és full ugyanaz mint szerbia



2023. ápr. 19. 17:29
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, ennek mi köze az utazáshoz, inkább politikában vagy tudományokban lenne a helye.

Az Oszmán Birodalom még a XX. század elején jelen olt ezen a területen. A bukás után mindenféle bajok jöttek egymás után. Az első Balkán háború, a világháború, népek, nemzetek közös államba kényszerítése (Jugoszlávia) stb.

Ma sincs megnyugvás abban, hol vannak a határok, önálló állam vagy sem, meg még egy csomó megoldatlan és fel nem oldott feszültség.

Hol erősödnek, hol elcsendesednek, de nincs békesség.


Az, hogy semmi különbséget nem veszel észre, nem jelent semmit.

2023. ápr. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nem igazán tudtam elhelyezni a kérdést.


Bár a kulcstartókat nézve elég vicces hogy koszovót együtt veszik 😆

2023. ápr. 19. 17:48
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerbia nem ismeri el független államként, de sok ország (pl. Magyarország is) igen.

[link]

2023. ápr. 19. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Tehát elméletben létezik gyakorlatban is-is


Elmegyek koszovóba megmutatni az újonnal vett szerbiás kulcstartót.

Biztos örülni fognak

2023. ápr. 19. 18:10
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Én őszintén javaslom, hogy menj ki koszovóba és lóbáld meg a kulcstartódat. Biztos lehetsz benne, hogy beverik a buta, tanulatlan lusta dög fasiszta pofádat.

És szeretném jelezni, hogy valóban nem utazási a szar kérdésed.


Ráadásul nem tanultál, ostoba szardarab maradtál. ÉS még guglizni is hülye maradtál.

Lehet menni anyádhoz hápogni.

2023. ápr. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
53%
Jól van, buta paraszt, akkor menj a nagyszerb kulcstartóddal Pristinába. Szerintem találsz ott tök jó arc albánokat, akik barátságosan el fogják neked magyarázni, hogy miképp néz ki a helyzet az ő szemszögükből.
2023. ápr. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
49%
77 474 km²
2023. ápr. 19. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Ilyen alapon gondolom nem létezik Nyíregyháza sem, hiszen tök hasonló a szlovák részekhez, csak más a nyelv. A politika rovatban találsz magadnak kellőrn sok ostobenkó fasisztát, inkább ott próbálkozz.
2023. ápr. 20. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egyértelműen politika vagy társadalom kategória, nem utazás...


Az okokat ez a wiki cikk szerintem szépen összefoglalja

[link]

tehát a területen már ugyan rég nem laknak szerbek, de ettől függetlenül a történelmük és identitásuk talán legfontosabb helyszíne.

De nyilván, ezek a revíziós álmok sok helyen megvannak. ezért járkálunk mink nagymagyországos térképekkel...


Amúgy Koszovó elismerése vitatott. Nyilván a szerbek nem ismerik el és saját területüknek tekintik. Valóságban pedig de facto független országként működik. Az elismertsége nagyjából azon múlik, hogy melyik országnak milyen a saját helyzete. mi vagy az osztrákok pl máig siratjuk trianont az elszakított területekért (jahh, szegény osztrákok, akik még tőlünk is loptak területet.. de amúgy dél-tirolról lenne szó), tehát mi támogatjuk a függetlenedéseket. spanyolország (katalónia, baszkföld) vagy izraelnek (palesztina, gáza) viszont komoly gondjai vannak az területi integritásában, követelésekben, így nem támogatnak semmilyen függetlenedési törekvést, így koszovóét sem. Ensz országok valamivel több mint fele ismeri el koszovót függetlenként.


szóval lényeg a lényeg, mint mindig is: azé az ország, aki teleszüli. minket a cigányok szülnek tele, szóval öregkorunkra már cigányország leszünk.

2023. ápr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Koszovó nem számít Szerbia részének, legfeljebb bizonyos szerbek szívében, lelkében. Valójában kb. annyira mint része Szerbiának mint Szlovákia Magyarországnak. A szerb barátod nyílván revizionista.
2023. máj. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!