Kezdőoldal » Utazás » Európa » A fiam születésnapi ajándéka...

A fiam születésnapi ajándéka az lenne, hogy leszerveznék neki egy olaszországi utazást. A város, a szállás és az időpont megvan, sikerült elég jó áron találni. Mit kell magával vinnie ?

Figyelt kérdés

GPS, internet, vagy még mire lehet szükség ?

Hirtelen lett lefoglalva minden, ezért nincs túl sok idő indulásig.

(Ajándéknak nem ezt szántam volna elsősorban, de mostmár így alakult, hogy kirándulni megy).

Kicsivel több mint 1 hét múlva indul.

4 napra megy.

Nem túl sok idő, úgyhogy nem kell nagyon felszerelkezni gondolom, de mit gyűjtsünk gyorsan még össze az indulásig ?

Wifi az van a szálláshelyén, de talán jó lenne ha neki is lenne.

A tippeket ötleteket előre is nagyon szépen köszönöm!


Akinek nincs kedve segíteni, az kérem ne pazarolja az idejét veszekedéssel, köszönöm!



2023. jún. 8. 17:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen olyan mobil amin mindig van net.

Költőpénz.

2023. jún. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nem lenne baj ha út közben is lenne nete nem csak a szálláson.


Költőpénz


Biztosítás vagy legalább egy Eu-s egészségügyi kártya.

2023. jún. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Költőpénze az van!

Telenoros telója van, ott is el lehet ezt intézni, vagy valami külön szolgáltatót ajánlanátok inkább ?

Az egészségügyi kártyát megnézem hol lehet megigényelni.


Más egyéb ?

Mi lehet még fontos ?

Vagy tényleg ennyi elég ?


(Kiegészítésként: olaszul tud valamennyire, iskolában is tanulta és most egy intenzív nyelvtanfolyamra is be van iratkozva.

Angollal is elvan szerintem.

Nem szeretném pont én megállapítani a szintjét, de mind a két nyelven meg tud szólalni, de nyilván nem anyanyelvi szinten.)


Köszönöm szépen az eddigieket!

2023. jún. 8. 19:48
 4/14 anonim ***** válasza:

Olaszország Eu ahol el van törölbe a roaming díj. Ha van net alapból a telefonján akkor nem kell neki ilyen téren semmit intézni.


De egyébként tényleg kb ennyi. Azért egy biztosítás vagy Eu-s kártya sosem baj, de nem akkora nagy dolog már egy külföldi kirucanás. És mivel a nyelvet is beszéli, ezért fel fogja találni magát.

2023. jún. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Nem tudom milyen helyen fog megszállni, de általában olcsóbb szállásoknál érdemes vinni egy papucsot, mert nem biztos, hogy gomba mentes a fürdőszoba.
2023. jún. 8. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon van valamennyi mobilnet a telefon előfizetésében, akkor azt minden további nélkül használhatja, ahogy a #4-es írja.
2023. jún. 9. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Mint írtam Telenor-os a kártyája, az feltöltős és valami minimális internet van hozzá.

Viszont van a telójában egy Digis kártya is, ami most változott júniusban Vodafone-ossá.

Sikerült átállítani, azon ha minden igaz korlátlan net van.


Ha jól értem a 4-es és az 6-os válaszát, akkor "semmit" nem kell csinálni/állítani a telefonján ebben az esetben ?

Csak legyen bekapcsolva az adatforgalom és ugyanúgy tudja használni, mint itthon ?


Igen, az EU-s kártya meg a papucs intézve lesznek! :)

Köszönöm szépen a segítséget!

Akkor talán nem kell többet izgulnom, hogy minden el van intézve...


Még esetleg egy olyan kérdés merült fel bennem, hogy ha a hotelbe ahova menni fog, ott 18 óráig lehet becsekkolni (egyébként előre fizettünk/foglaltunk) és a repülő 20 óra körül indul + a menetidő mire odaér, az természetesen bőven túl haladja időben a megadott határidőt.

De mivel mi már lefoglaltuk a szobát, így gondolom nem kell neki kint várakozni az előtérben míg újra kinyit a recepció (?!).

Arra gondoltam, hogy biztos lesz ott is egy éjszakai ügyelet, ahol a már szobát foglalt vendégeket fogadják akik pl a fiamhoz hasonlóan repülővel érkeznek és ahhoz vannak kötve.

Szóval ez a 18 óra az újonnan érkezett vendégekre vonatkozik leginkább, igaz ?

2023. jún. 9. 14:51
 8/14 anonim ***** válasza:

"...akkor "semmit" nem kell csinálni/állítani a telefonján ebben az esetben?"


Így van. Minden szempontból az egyik legértelmesebb dolog volt eltörölni a roaming díjakat az EU-n belül. Bár lehet, hogy a mobilszolgáltatók ezt másképp látják, de ez legyen az ő bajuk. Atra kell figyelni, hogy csak az EU tagországokban ervényes az eltörlés és nem minden európai ország EU tag, pl Svájc...

De Olaszország az. Csak kapcsolja be az adatroamingot és minden pluszköltség nélkül netezhet amennyit akar, ha itthon korlátlan mobilnetje van.

2023. jún. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát én a helyedben írnék a foglalásodra hivatkozva a szállodának angolul, hogy ekkor érkezik a gépem, kb. ekkorra érek a szállodába, hogyan működik náluk a late check-in. Biztos van valami megoldásuk rá.
2023. jún. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A booking-on foglaltunk, ott volt lehetőség megadni valami olyasmit, hogy "különleges kívánság" vagy ilyesmi mezőbe pár sort, én oda írtam, hogy ekkor érkezik a gép + amíg beér a gyermekem a reptérről.

Úgy olvastam, hogy ez rögtön a hotelnek megy a foglalási szándékkal együtt.


Jó, ezt az adatroamingot megnézem, hogy hol van a telón.

Ugye úgy szokott közlekedni, hogy a wifi is és az adatforgalom is be van neki kapcsolva.


(Elnézéseteket kérem a tájékozatlanságom miatt :D )

2023. jún. 9. 15:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!