Kezdőoldal » Utazás » Európa » Izlandra tervezek utazni...

Izlandra tervezek utazni jövőre, a cél a sarki fény megtekintése. Szerintetek erre inkább március vagy szeptember hónap alkalmas, illetve melyik hónapba jobb az időjárás és az út viszonyok?

Figyelt kérdés

Nagyon téli hónapba nem szeretnénk menni mert szeretnénk kicsit kirándulni is, ez mennyire lehetséges még márciusba vagy szeptemberbe?


Köszönöm szépen a segítséget!



2023. jún. 27. 09:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeptemberben még simán lehet túrázni, március még elég nyomasztóan homályos, de lehet csak azért mert itthon márciusban azért már éled a természet. (Mondjuk a március Izlandon azt jelenti, hogy "csak" -3 fok van)


Ami talán döntő szempont lehet: szeptemberben még nem nagyon látsz havat, viszont sokkal szárazabb hónap. Márciusban még simán havazik, tehát más jellegű a táj, viszont a csapadékmennyiség kb. a szeptemberi triplája.


Kifejezetten a sarki fény miatt ne menj, mert senki nem tudja garantálni, hogy látni fogod. Ha meg így alakul, akkor hatalmas csalódás lesz. Érdemes rá úgy gondolni, mint egy különleges túrára ahol egy nagy extra ha látható lesz. Arra amúgy is a legsötétebb hónapok (december, január) az igazán alkalmas időszak.

2023. jún. 27. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Voltam az északi sarkkörön túl, nem láttam a sarki fényt, helyiek szerint nem volt elég hideg.
2023. jún. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A sarki fenyhez sokkal fontosabb a tiszta egbolt, mint az elorejelzesek. Abban az idoszakban nagy esellyel van, de latni csak felhotlen egnel lehet. Konkretan Tromsoben tudok, de Izlandon is siman lehet olyan kisbuszos csoport, mikor helyi vezeto kijatssza a felhoket, felmegy a hegyekbe, vagy oda, ahol eppen akkor jobbak a latasi viszonyok. Maskulonben csalodas is erhet.
2023. jún. 27. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

En pár éve márciusban voltam egy hetes Izlandi vakácion. Befizettem egy esti sarki feny kirandulasra is (nem bereltem autot, buszos kirandulasokon vettem reszt).


Minden este jott az ertesites, hogy az aznapi sarkifeny tura a rossz idojaras miatt (havazas) elmarad.


Szerencsere az utolso este nem volt havazas es nem volt vastag felhotakaro es osszejott a tura. Csodas latvany volt.


Szoval nagyon idojaras fuggo a dolog.

2023. jún. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy rokonom Norvégiában, a Lofoten-szigeteken dolgozik és lakik. Tavaly szeptember végén jött haza, és akkor már látott sarki fényt, nem is egyszer.


Úgyhogy szerintem gondold át, Izlandot csak a sarki fény miatt keresnéd-e fel, vagy egyébként is. Ha egyébként is, akkor menj szeptemberben és állj hozzá úgy, ahogyan 1-es írta: ez csak egy bónusz legyen, ha összejön. Ha viszont csak a sarki fény miatt, akkor gondold át, hátha más úticél lenne jó.

2023. jún. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Sarki fényt többször is lehetett már látni idehaza is.

[link]

2023. jún. 27. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha csak a sarki fényt akarod látni, akkor pl Lappföld sokkal jobb célpont.
2023. jún. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!