Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mikor érdemes előre lefoglalni...

Mikor érdemes előre lefoglalni szállást, repülőt, buszt?

Figyelt kérdés

Nyilván az ár szempontjából kérdezem.


Melyik évszakban, hónapban?


B. kérdés:


Azt jól látom, hogy mondjuk ha most nézek valamit augusztusra, akkor iszonyat drága, vagy ez nem befolyásol semmit?


(Ne kövezzetek meg, nem vagyok nagy utazó. Buta vagyok még mindig ehhez, főleg a repülős külföldi utakhoz...)



2023. júl. 6. 12:46
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Akkor érdemes lefoglalni amikor a legolcsóbb.
2023. júl. 6. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%

Igen, amikor a legolcsóbb. Repjegy: google flightra feliratkozol, nézed, mikor megy le az ár, akkor gyorsan megveszed. De tényleg gyorsan, mert másnapra már fel fog menni.

Szállás: én AirBNB-zek, ott teljesen változó a helyzet. Volt olyan, hogy több hónappal az utazás előtt találtam egy szállást kb. harmadáron, de nem volt egy értékelése sem. Lefoglaltam és figyeltem az értékeléseket, amik közben gyűltek, hogy ha nagyon gáz, akkor lemondom. Szerencsém volt, mert tényleg jó szállás volt brutálisan jó áron. Egy hatalmas lakást béreltem egy szoba áráért. Szóval ki lehet fogni sok mindent, ha rendszeresen figyeled a különböző oldalakat.

2023. júl. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

2: Köszönöm a hasznos válaszod! ❤️


Jövőre lenne nekem esedékes a dolog szerintem, de igyekszem már idén is amit lehet tanulni.


Főleg mivel ha kicsik is, de két gyerekkel, magammal együtt két felnőttel utaznánk. Így már tényleg nem mindegy mennyibe kerülnek a dolgok.


Az AirBNB családdal nem tudom jó ötlet-e, de a tiszta szálláson kívül nincs semmi extra igényünk, bármilyen olcsó, de jónak értékelt szállás is jó.


Ha megkérdezhetem még, te mennyivel előre próbálod foglalni?

2023. júl. 6. 14:09
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szállás: én azt tapasztalom, hogy jóval korábban (hónapokkal előre) lefoglalva olcsóbb, még az ingyenesen lemondható szállások esetében is.


Repülő: régen jellemzően 2-3 hónappal az út előtt lehetett a legjobb árakat kifogni, idén ez inkáb 2-4 hét.

2023. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
4: Köszönöm szépen! ❤️
2023. júl. 7. 09:31
 6/10 anonim ***** válasza:
3: Én kb. fél évvel előtte elkezdtem nézegetni (USA), a júniusi útra áprilisban foglaltam le a szállást, mert akkor találtam olcsót. Kisebb, pár napos utakra nem sietek, azt elég pár hétten, max. egy hónappal előtte.
2023. júl. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ilyen mértékű általánosítás nem lehetséges, annyira eltérők az egyes országok viszonyai. Az sem mindegy, hol mikor van főszezon, és ez mit jelent. Repülőjegynél van olyan opció, hogy árfigyelést kérsz, és kapsz mobilra (volt hogy naponta többször, máskor két hétig semmi). Szállást is többféle szolgáltatónál érdemes nézni, de főleg a képeket és értékeléseket (meg azt, ami neked fontos). Továbbá nagyon sok múlik az utazó szokásain, igényein. Saját tapasztalat, hogy nagyobb (hosszabb) utakra 2/3, mint amit itt ki lehet olvasni ugyanarra. Ez szervezésen múlik, és életstíluson (amely akár alkalmazkodik kicsit az illető hely szokásaihoz).
2023. júl. 7. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

7: hát ez a bajom, próbálom most éppen figyelni a horvát, olasz utazással kapcsolatos oldalakat.


Bár 2 gyerekkel, összesen négyen utaznánk, nagy igény nincs. Tiszta szállás, meleg víz.


Azt már kezdem jobban érteni, hogy 1000 fronton kell nézni a dolgokat és igen, ahogy írod, nem ártanak az értesítők, hogy képben legyünk.


Köszi a válaszod. Tanulom tovább.

2023. júl. 7. 20:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Horvátország: legszuperebb szállásaink úgy lettek, hogy kinéztünk egy kellemes helyet, ott bementünk a helyi idegenforgalmi irodába, elmondtuk, mit keresünk és ajánlottak szállást. Amíg egyikünk elment a tulajjal megnézni, a másik strandolt a gyerekekkel. Ha nem tetszett, ajánlottak másik szállást vagy mentünk egy faluval odébb. Egy család könnyen talál, mi 3-4 család számára kerestünk így és mindig találtunk 1 órán belül! Helyben sokkal jobban el lehet dönteni, hogy megfelel-e.
2023. júl. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
9: wow. Ilyet nem halottam még. Nagyon bátrak vagytok. A magam részéről nem merném gyerekekkel.
2023. júl. 7. 20:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!