Kezdőoldal » Utazás » Európa » Koppenhágán kívül hova érdemes...

Koppenhágán kívül hova érdemes Dániában utazni? Átmegyünk Malmöbe, onnan még közeli helyre hova érdemes vonattal átruccanni?

Figyelt kérdés

2023. júl. 9. 06:39
 1/3 anonim ***** válasza:
2023. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem neked Koppenhaga is sok lesz.
2023. júl. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Kicsit fura a kérdés, Malmö nem Dániában van.


Egyébként a (koppenhágai) Sjælland szigeten nekem Hillerød és Roskilde tetszett. Helsingør nagyon fel van hypeolva a Hamlet miatt, de amúgy szerintem maga a kastély nem egy nagy szám.

A Stevns Klint szirt is szép, ott szerintem biciklivel érdemes végigmenni. Van hidegháborús múzeum, tengerparti templomrom stb.


Ha más szigetekre is elmész, akkor pl. az északi tenger partját tudom javasolni, ahol szuper homokos strandok vannak és második világháborús bunkerek. Billundban a Legoland van, de az inkább gyerekeknek érdekes.


A dán vidék egyébként eléggé egyhangú, de szép és nagyon nyugodt. Aprócska városok vannak, régi városmaggal, egyébként meg mindenütt tanyák, rengeteg hagyományos régi ház, itt-ott egy kastély, szélmalom, világítótorony, én nagyon szeretem.

2023. júl. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!