Kezdőoldal » Utazás » Európa » É-Olaszországban mennyire...

É-Olaszországban mennyire beszélnek angolul a helyiek?

Figyelt kérdés
D-Olaszországban voltam, ott botrány, hogy mennyire nem tudnak. Nem utazási célból kérdezem, hanem azért, hogy hogyan tudnék boldogulni puszta angol tudással, ha olaszul nem beszélek és úgy döntenék, hogy odaköltözök.

2023. júl. 21. 16:17
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

9.

jav. helyiek

2023. júl. 21. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
Van baj, ha valakinek az jött le, hogy ÉN várom el tőlük, hogy angolul beszéljenek.
2023. júl. 21. 17:28
 13/26 anonim ***** válasza:
56%

Már elfelejtetted, hogy ezt írtad a kérdésedben?

Komoly baj van nálad.

2023. júl. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
68%
Szezonáris munkához a német turisták miatt a német nyelvnak van több haszna
2023. júl. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

Isten hozott, gratulálok, te vagy az első kötekedő!

Mivel leírtam, hogy nem beszélek még olaszul, angolul viszont igen, ezért kezdetben nyilván így tudnék kommunikálni. Azt is leírtam, hogy nyitott vagyok a nyelv elsajátítására, úgyhogy a napi frusztrációdat leszel szíves nem a kérdésem alatt levezetni! Ciao.

2023. júl. 21. 17:39
 16/26 anonim ***** válasza:
37%

"Azt is leírtam, hogy nyitott vagyok a nyelv elsajátítására"

Nem, azt nem írtad le. Semmi olyant nem írtál, hogy erőfeszítést tennél érte. A ragadásról írtál.

2023. júl. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:
A te szövegértési hiányosságaid ne az én gondjaim legyenek már! A probléma kettős, mert se azt nem értetted, se a #15 válaszomat. Szomorú, hogy még az anyanyelveden sem értesz. :(
2023. júl. 21. 22:32
 18/26 anonim ***** válasza:
66%
Nem velem veszekedtél, de kiráz a hideg a flegma, arrogáns stílusodtól. Menj nyugodtan Észak-Olaszországba, aztán majd megtudod...
2023. júl. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

"Megéri így nekivágni?"

Attól függ, hogy mennyi időt akarsz rászánni az egész kalandra.

2023. júl. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim válasza:
100%

Észak-Olaszországban élek már két éve, de ezelőtt is jártam már az ország déli és északi részén rövidebb vagy hosszabb utazásokra, programokra.

Észak-Olaszországban jobban beszélnek angolul, mint Dél-Olaszországban és ez elsősorban a vendéglátással foglalkozó helyekre igazak, hiszen számítanak a turistákra. Ezen túl viszont nem erősségük az angol nyelv. Nyilván egy nagyobb intézményben (például egy milánói múzeumban) elboldogulsz az angollal, de a mindennapi életben már kevés lenne. Hozzáteszem, ha nem beszélsz olaszul, szinte esélytelen, hogy kint tanulni vagy dolgozni tudj, hiszen ezek többségébe elvárt az olasz nyelvtudás. Emellett beilleszkedni se fogsz tudni a helyiek közé, hiszen a fiatalok bár jobban beszélnek angolul, az életüket mégis olaszul folytatják.

Ha még csak egy A2-es olasz tudásod sincs, akkor feleslegesen mész ki azzal a reménnyel, hogy a nulláról megtanulsz majd folyékonyan beszélni. Amikor én először kimentem Erasmus-szal akkor volt egy gyengébb B2-es nyelvtudásom, mire hazajöttem félévvel később, már könnyen letettem a C1-es nyelvvizsgát (azóta pedig nyilván még jobban beszélek).

Egy-két hétre megéri kimenni és megnézni, hogy egyáltalán milyen kint lenni, de egy hónapnál több időre nem éri meg kimenned.

24/N

2023. júl. 22. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!