Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan autózhatok át Bulgárián...

Hogyan autózhatok át Bulgárián és Görögországon úgy hogy ne büntessenek meg útadó díj befizetés elmulasztás miatt?

Figyelt kérdés

Először is üdv mindenkinek!


A helyzet a következő: külföldön tervezek nyaralni és saját autóval szeretnék eljutni oda. A problémám ott kezdődik hogy nem sikerült elegendő és egyértelmű információt összeszedjek hozzá. Egy hosszabb út előtt állok, az út pedig keresztül menne Bulgárián és Görögországon(uticél).


Eddig azt olvastam mindenhol hogy Bulgáriában nincs autópálya díj csak útadó. Aztán találtam pár oldalt ahol azt írták hogy mégis van. Bulgáriával kapcsolatban az lenne a krédésem hogyha megveszem online az útadót az elegendő lesz? Ezen az oldalon meg lehet vásárolni és ellenőrizni is lehet: [link]

Vagy még útközben kell autópálya matricát is vegyek valahol?


Görögországban ha jól informálódtam nincs útadó csak autópálya díj. Ott elvileg a kapuknál lehet fizetni amelyek szakaszonként vannak az autópályán. Ilyennel még nem találkoztam, ezért az lenne a kérdésem hogy lehetséges-e figyelmetlenségből elmenni a kapuk mellett, vagy ez olyan hogy nem lehet eltéveszteni őket. Megnéztem egyet google maps-en, na azt nem lehet eltéveszteni mert elfoglalja az egész autópályát és sorompó is van.

Minden fizetős kapu ilyen?



2023. júl. 22. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
A fizetős kapuk sorompóval vannak ellátva, csak akkor lepheted át, ha elvetted a belépési kártyát, és csak akkor hagyhatod el, ha kifizetted az összeget - mint egy parkoló házban. Ha nem akarsz fizetni, akkor menj autóúton, ami jóval hosszabb és rizikosabb.
2023. júl. 22. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
#1 Autópályán szeretnék menni amennyiben csak lehet, a fizetés pedig nem probléma. Csak elmulasztani nem szeretném mert szép kis csekket küldenek miatta. De akkor ha jól értem nem lehet elmulasztani. Egy kérdés, ez Görögországra vonatkozik amit írtál ugye?
2023. júl. 22. 13:42
 3/15 anonim ***** válasza:
A kapus rendszer így működik.
2023. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Van EU közlekedési büntetési adatcsere már. Megtalálnak, pár hónap múlva kipostázzák a számlát.
2023. júl. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nem lehet elmulasztani a fizetést, mivel anélkül tovább sem tudsz menni az úton. Kivéve ha áttöröd a sorompót :D
2023. júl. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Kivéve, ha a sorompó nélküli onboard fizetési készülékeknek fenntartott kapukon hajt át.
2023. júl. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#5, #6 Köszönöm szépen a válaszokat! Na akkor ez megnyugtató mert akkor csak annyi lesz a dolgom hogy a megfelelő kapuhoz állok be és fizetek.
2023. júl. 22. 13:55
 8/15 A kérdező kommentje:
Esetleg Bulgáriáról tud valaki valamilyen infót mondani?
2023. júl. 22. 14:00
 9/15 anonim ***** válasza:

Ne e-passos (sárga táblás) kapuhoz menj, hanem fizetőshöz.


[link]

2023. júl. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tavaly voltunk Bulgáriában, Ravdában. Tiszta szoc.reál, nagyon tetszett. 23 órakor minden bezárt, mi élveztük az éjszakai csendet. Euróval, bankkártyával szinte sehol nem tudsz fizetni, de mindenhol van pénzváltó. Olcsó ország. Fekete tenger annyira nem tetszett, hínáros, homokos. (Ahol mi voltunk, nem tudom máshol milyen.) Németül nem,angolul kicsit beszélnek, horváttal,orosszal jól elvoltunk. Nesszebárba kiszuperált, angol emeletes busszal mentünk. Izgalmas volt. Óriás palacsintát vegyél az utcai árusoktól. Kaja hasonló a mienkhez. Egyél sopszka salátát is. Gyros, pizza, csevap minden országban jó.Balkán, de mi imádtuk.
2023. júl. 22. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!