Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kikoltozes nemetorszagba? Hogyan?

Kikoltozes nemetorszagba? Hogyan?

Figyelt kérdés

Szép napot mindenkinek!


Egy kis segítségre vagy felvilágosításra lenne szükségem.

Párommal lassan 1 éve tervezgetjük hogy szeretnék kimenni Németországba és lehetőleg végleg.

Párom jelenleg kint dolgozik Berlinben.

Nekem van egy lányom előző kapcsolatból , ő 11 éves.

Én sajnos németül nem tudok de angolul társalgási szinten igen.

Tervezzük lassan az esküvőnket is nem tudom ez így bármilyen előnyt jelent e vagy sem és szeretnénk a közeljövőben még egy gyermeket. Persze őt már akkor ha kint élünk.


Első körben arra lennék kíváncsi vannak e valamilyen feltételei annak hogy én és a lányom is kiköltözzünk? Letelepdjünk kint.


Hogyan lehetne lányomnak megoldani az iskolát kint ha németül nem tud csak magyarul és angolul.


Én milyen munkákat vállalhatok kint el német nyelvtudás nélkül , egy angol nyelvel?


Ha vannak olyan családok akik már kint letelepdtek tudnátok nekem tanácsot adni még is hogy induljak neki ennek az egésznek?

Köszönöm ha segítségemre lesztek!


2023. aug. 5. 18:16
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Igy nem lehet letelepedni, legfeljebb valami munka miatt ottlenni. Miert akarna a nemet allam befogadni?
2023. aug. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%
Lassan egy éve tervezgeted, ez miben merül ki? Az álmodozás nem tervezgetés. Pl elkezdesz németül tanulni, már egy év alatt is jó eredményt értél volna el, miért a nyelvtudás nélküli aljalét a cél? Az egy dolog, hogy így munkát sem fogsz kapni, max csak valami nagyon droid szalagmunkát valami magyar vállalkozón keresztül, aki minden lehetséges módon átver. A másik, hogy mit csinálnál, ha a gyerek megbetegszik, hogy hívnál orvost? Hogy kommunikálnál a patikában? Hogyan segítenél neki a tanulásban, néznéd át a házi feladatát? Hogyan intéznél hivatalos ügyeket? A gyerekeknek ugyan van a suliban felzárkóztató nyelvi kurzus, de mit szólna a gyerek apja, hogy külföldre vinnéd a kicsit? Kell a hozzájárulása.
2023. aug. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Parom mar kint dolgozik. O perfect beszelei a nemetet.

A lanyom apja semmit nem szolna mert 7 eve nem keresi semmilyen modon. Se szulinap semmilyen unnepek. Igy igazabol lehet meg orulne is ha elmennenk.

2023. aug. 6. 18:23
 4/5 anonim ***** válasza:
77%

Berlinben amúgy pont vannak angol nyelvű, multis munkák is.


"előnyt jelent e vagy sem és szeretnénk a közeljövőben még egy gyermeket"


igen, nyilván nagy előny, ha elkezded az életed egy új munkahelyen, egy új országban, és elmész szülni majdnem egyből.

2023. aug. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
"Berlinben amúgy pont vannak angol nyelvű, multis munkák is." - vannak persze, de nem végzettség nélkül, meg azért az ilyen munkákhoz a "társalgási szint" édeskevés, legalább egy középfok kell.
2023. aug. 8. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!