Kezdőoldal » Utazás » Európa » Isztambul tényleg ennyire...

Isztambul tényleg ennyire ,,gáz" egyedül utazó fiatal EU-ból származó nők számára, vagy a videóban szereplő csaj csak túlreagálja a dolgokat és ők a tudatlanságukból fakadóan kerültek kellemetlen helyzetekbe?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert a húgom is tervez a barátnőivel jövő nyárra egy isztambuli utazást (a húgom amugy 22 éves, a barátnői meg 22 és 19). Eddig azt hittem hogy Törökország azért sokkal nyugatiasabb a többi muszlim országhoz képest, viszont az ebben a videóban elmondtottak alapján megkérdőjeleződött bennem hogy mennyire jó ötlet a húgomék utazása. Viszont utánanézve más útleírásoknak a török fővárosról nem nagyon találni ilyen tapasztalatokat mint amik a videóban vannak, és elgondolkoztam azon hogy nem inkább az említett videóban szereplő lányok felkészületlenségéből és naivitásából fakadtak a problémák (mert ugye mégis csak egy muszlim ország..). Akinek van tapasztalata Isztambulal kapcsolatban az tudna válaszolni a kérdésemre?


Amúgy ez az említett videó:

https://www.youtube.com/watch?v=PeiA5LdZTBk



2023. aug. 19. 21:21
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Ja bocsi vétettem egy hibát a szövegben, nem is Isztambul Törkország fővárosa :D
2023. aug. 19. 21:26
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Ezek a lányok elég ostobák, ennyire ész nélkül nem lenne szabad nekivágni egy országnak sem, egy pár útikritikát azért illene elolvasni legalább... vagy ha az nem megy, nézzenek videókat 😀

Egyébként én is hasonló tapasztalataimat írtam már le egy korábbi kérdésnél, legalábbis öltözködés terén. Annyi volt a különbség, hogy én egyáltalán nem oda készültem, csak lekéstük ott az átszállást, így, mivel csak naponta egy gép járt onnan a célállomásunkra, úgy döntöttünk, hogy csak szétnézünk már, ha így alakult.

A gond csak az volt, hogy ujjatlan felsőben utaztam (szerencsére hosszú gatyában és zárt cipőben legalább), a poggyászt pedig nem akartuk felvenni, hogy azzal ne kelljen időt tölteni, főleg, hogy este volt, fáradtak is voltunk. Szóval én tudtam, hogy nem szerencsés a helyzet, és másnap reggel a bazárral kezdtünk, hogy vegyek egy szép kendőt a vállamra, na de odáig eljutni sem volt leányálom... Viszont oda alapból sem érdemes alulöltözni, mert azt azért csak sejti mindenki, hogy templomokba, mecsetekbe stb. tényleg nagyon nem illik rövid cuccban menni, márpedig ott hemzsegnek az ilyen látnivalók, és elképesztő élmény például egy Hagia Szophia vagy Kék Mecset, imádtam, és utólag nagyon örültem, hogy így alakult, mert valószínűleg magamtól nem mertem volna odautazni a terrorfenyegetettség miatt.

Egyéb problémám egyébként nem volt, strandolni ott nem is terveztünk, igaz, hogy én a férjemmel voltam, tehát lehet attrocitások ezért sem értek.

Viszont a videóban szereplő csajoknak valaki megsúghatná, hogy Málta sem az a kimondottan strandolós sziget, inkább sziklás partok vannak, vagy kavicsosak, de az igazi pancsolós partszakaszok sem olyan jelentősek. Szóval oda is inkább városnézős nyaralást célszerű szervezni, és maximum pár nap tengerpartozást, akkor nem éri őket csalódás... 😉

2023. aug. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
93%

Ha nincs eszed, akkor teljesen mindegy hová mész. Amúgy engem is sokszor felhúz a sok agyatlan, mert vannak ám érdekes sztorik.

Kiment a házaspár valami afrikai országba, amit kb senki nem ajánlott nekik, aztán a nagy kalandak az lett a vége, hogy nem hogy a nőt hülyére kefélték, még a férfit is, majd feldarabolták.

2023. aug. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Akárhová utazol a nagyvilágban mindig tájékozodni kell az adott országról. Ha valaki olyan ostoba mint a videón a lány, nos az ne nyafogjon utána. Én 20 évvel ezelőtt voltam Istambulban szintén hárman 19 éves lányok. 20 évvel ezelőtt nagyon más világ volt, mégsem ért minket ilyen dolgok. Miért? Mert tudtuk, hogy mi vagyunk a vendégek, nekünk kell betartani az ottani szabályokat. Amikor pár éve Írakban voltunk, a reptéren kedvesen elmondták, hogy mi az öltözködési szabály. Hajat eltakarni, hosszú szoknya, és nem lehet kint a vállam. Betartottam , senki nem zaklatott minket. De turistaként nagyon sokszor látom magam is a sok idióta turista viselkedését. Pl: Thaiföldön a templomokba ha bemész, mezítláb kell bemenned, vagyis nem lehet se szandál, se cipő rajtad. ( Tigris templomban egy lengyel nőre a turisták szóltak, hogy vegye le a cipőt, erre a nő hisztizett, és inkább elment) Szintén templomokban, fekvő Buddhánál is táblák jelzik, hogy nőknek ne legyen kint a válluk, és térd feletti sort vagy szoknya nem engedélyezett. Ha ilyen öltözékben mész oda, akkor adnak szép nagy kendőket amiket magadra teríthetsz. De még így is pár perccel később leveszik, és utána felháborodnak mert kérik, hogy vegye vissza. De ne menjek ilyen messzire. Már 2 turista gondolta azt, hogy milyen menő az ha a Collosseumot összefirkálja, barmolja. Vagy ott voltak az angol házaspár akikkel ugyanabban a szállodában szálltunk meg Spanyolországban. A recepción hisztiztek, hogy minden taxis akit leintettek csak spanyolul beszélt, senki nem tudott angolul. Felvoltak háborodva, hogy mindenhol csak spanyol szót hallottak. Mi a férjemmel ott röhögtünk amikor a recepciós spanyolul kért elnézést.. ( pedig tudott angolul) Az emberi hülyeséget nem kéne reklámozni a videón a lánynak sem.
2023. aug. 19. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
27%

Nem akarom megnézni a videót mert nincs ilyen vlogokhoz türelemem


De s török “férfiak” többsége elmebeteg

Meg sosem kaptam annyi megbámulást, nyomulást mint ott


Nem tudom a kommentelők miért hibáztatják ezt a lányt, nem tudom mit csinált

De egyrészt ha mondjuk nyáron egy lány rövid ruhában megy az utcára akkor a férfiaknak joguk van bármit csinálni vele?


Másrészt én télen voltam ott, vastag kabátban és este 6 körül egy török férfi hazáig kísért….


Én meg sajnos szorongó vagyok, nem tudok eréjes lenni, úgyhogy senkit nem tudok leorditani hogy menjen innen….


Persze nem történt semmi, egyébként egy értelmes, normálisan kinéző férfi volt, de amint meglátott, odajött hozzam és már rögtön étterembe akart vinni, majd szó szerint 15 percen keresztül jött mellettem amíg haza nem értem….


Úgyhogy ennyit a törökökről

2023. aug. 19. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
89%

Mint mindenhol, vannak rosszak és jók, kevésbé biztonságos részek egy városban. Nem néztem meg a videót, de nekem sosem volt semmi bajom még Isztambulban, és Törökországban élek egyébként. Ha valaki nem tájékozódik az adott országról azelőtt, hogy odautazna, az magára vessen. Magyarországon belül én sem mennék Borsodba.

Nem kötelező hijabot viselni, de érdemes nem kilógó picsával menni, de szerintem ez alap lenne mindenhol, hogy nem pakoljuk ki magunkat.

2023. aug. 20. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
34%

Sztrm meg az lenne alap hogyha egy nő ki is pakolja magát, semmilyen állat férfi nem ér hozza és nem követi

Na ez lenne alap, nem az hogy egy nő ne vehessen fel bármit amit akar

2023. aug. 20. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

7-es!

Nyugodj már le, megnézted a videót?

Nem értek hozzájuk, csak csúnyán néztek rájuk, mert semmibe vették az ottani szokásokat a csitrik.

De van, ahol orrot fújni illetlenség, van, ahol bal kézzel a kajához érni, rengeteg a számunkra furcsa szokás, de épeszű ember ezeknek utánanéz indulás előtt, és ez nem csak alapvető intelligencia kérdése, hanem a biztonságé is, mert adott esetben nagyobb baj is lehet annál, hogy megbámulják (pl. radikálisabb muszlim országban nem őrjöngünk részegen, mert becsuknak, de előtte még jól helyben is hagynak, holott részegnek lenni itthon "állampolgári jogod".)

2023. aug. 20. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem néztem végig a videót, csak odáig, hogy a pakolásnál arra gondolt, hogy ott nagyon meleg lesz és mindenféle rövid ruhákat pakolt oda magának.

A suttyóbarmának eszébe sem jutott, hogy ez egy muzulmán ország és ott nem illik úgy öltözni. Egyébként nem is praktikus, mert pecsenyére éget a Nap. Pont az a praktikus, ami náluk az illendő viselet: laza, a test nagy részét takaró ruhák. Nem a popsira feszülő forrónadrág. :-)))


Aki ilyen hülye, az tényleg ne menjen sehova nyaralni, maradjon otthon a sokadik emeleti panellakásában, mert csak rossz élmények érhetik.

2023. aug. 20. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Azt hitték Dubaiba mennek?
2023. aug. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!