Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi kiköltözés után hogy...

Osgalamb kérdése:

Külföldi kiköltözés után hogy működik a társadalombiztosítás?

Figyelt kérdés
Home office-ban dolgozom és mivel lakáscsere előtt állok, arra gondoltam hogy az új lakást akár külföldön is megvehetném, onnan is vissza tudnék dolgozni a cégemnek. Az Azori szigeteket néztem ki magamnak. Amit nem tudok, hogy ilyenkor a társadalombiztosítás hogyan működik? Konkrét példával, ha én Portugáliában mondjuk vakbélgyulladást kapok, bevisznek a kórházba, megműtenek, akkor utána mi a helyzet, ki kell fizetnem a műtét költségeit? Szóval itt nekem főleg az a gond, hogy magyarországi cégnek dolgozom és Portugáliában élek, ilyenkor nem tiszta számomra hogy mi van. Kérem csak olyan írjon választ, aki tényleg tisztában a helyzettel és megkímél az egyéb bölcsességektől.

#kiköltözés #Portugália #társalaombiztosítás
2023. szept. 10. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi ellátást kapsz az EU-s kártyáddal.
2023. szept. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ott kell adózni, ahol életvitelszerűen élsz


A társadalom biztosítást is ott kell fizetni


Tehát kijelentkezel a magyar tb-ből és fizeted a portugált

2023. szept. 10. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ezt kell kitöltened:

[link]

Vagy ha a munkáltatód Magyarországon fizeti utánad a biztosítást, akkor A1-es nyomtatvány kell.

[link]

Itt van még infó:

[link]

2023. szept. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!