Kezdőoldal » Utazás » Európa » Megéri Spanyolországba költözn...

Megéri Spanyolországba költözni, így, hogy ilyen rossz helyzetben van?

Figyelt kérdés
2010. okt. 17. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Attól, hogy odaköltözöl, még nem repül a galamb a szádba. Milyen tudással, képesítéssel mennél oda, Sp.o.-on belül hova mennél, tudsz-e spanyolul, mekkora tartalékaid vannak... ezek olyan kérdések, amik nélkül nem lehet rendes választ adni.

De amúgy szerint igen, még ha haza is jössz fél év után, már csak a tapasztalatért is érdemes lehet.

2010. okt. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Anyagiakon múlik. Ha van annyi tartalékod, amiből ki tudod húzni néhány hónapig akkor is, ha nem találsz munkát, akkor menj! Barátaink most jöttek haza két év után, jól érezték magukat, megtanultak spanyolul (EU-s bevándorlóknak ingyenes intenzív tanfolyamokat szerveznek), a gyerekük az iskolában pláne. Megfelelő munkát viszont nem találtak, az itteni vállalkozásukat meg egy idő után fárasztó volt onnan irányítani.
2010. okt. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Én már hazaköltöztem, barátomat most akarom rávenni...volt munka, de nem mindig olyan, amilyet szerettem volna. viszont tapasztalatnak tényleg jó volt, sohasem fogom elfelejteni, és megbánni sem, h kimentem.

ha van vmi jó szakmád és jól beszéled a spanyolt, nem lehet problémád, de legyen tartalékod!!! és legyél elég elszánt!!!

2010. okt. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Spanyolország szövetségi állam. Ahány állam, annyi jólléti szint, annyi kulturális érték és szégyen. Számos katalán (barcelonai) barátom van, akikkel nagyon szeretjük, megbecsüljük egymást. Hálásak azért, mert kb. 3000 (katalán statisztika) magyar küzdött Franco tábornok fasiszta diktatúrájával szemben (ld. Frederico Garcia Lorca és Radnóti lelki rokonsága). A kérdésed persze nem arra vonatkozik, hogy milyen kedvesek a spanyolok (mivel ilyen nép nem létezik), hanem, hogy Te mit várhatsz. A kérdésem az, hogy Spanyolországon belül hová szeretné költözni. Mindenhol számolni kell a nagyon magas munkanélküliséggel (Katalóniában - és ez a legfejlettebb tagország: 25%), máshol emellett a nagyon szerény fizetésekkel és magas megélhetési költségekkel. Imádom Spanyolországot, de oda sohase diszidálnék anyagi megfontolásokból.
2010. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
igen, igazából már én is lemondtam róla, inkább megyek Németországba.
2010. okt. 27. 17:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!