Kezdőoldal » Utazás » Európa » Eindhoven, Amszterdam tömegköz...

Eindhoven, Amszterdam tömegközlekedés hogyan? - ha tudsz segíteni nagyon megköszönném 🚋

Figyelt kérdés

Tudom, google a barátom, olvastam is már elég sokat, de szeretnék olyan emberektől is segítséget kérni, akik valóban tisztában vannak a dolgokkal. November végén megyünk Amszterdamba három éjszakára és akad néhány kérdésem.


Eindhovenben szállunk le és onnan megyünk vonattal Amszterdamba. Van valamilyen alkalmazás, amivel egyszerűbb jegyet venni és azon felmutatni?


Esetleg van olyan alkalmazás, ami olyan mint a BKK app és működik egész Amszterdam területén mindenféle tömegközlekedési eszközökön?


Olvastam, hogy lehet venni napijegyeket és egyéb city cardokat, amik érvényesek többféle tömegközlekedésre és múzeum belépőkre. Erről esetleg tudnátok részletesebben írni? Illetve Amstelveen területén is érvényesek ezek? Ott lesz a szállásunk és onnan fogunk beutazni.


Előre is köszönöm a segítséget! 🌞



2023. okt. 14. 20:31
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbb dologgal nincs tapasztalatom, mert nem turistaként vagyok az országban, de tömegközlekedésre a 9292 appot tudom ajánlani az egész országra. Nem feltétlen kell előre jegyet venned sehol, be és ki tudsz csipogni mindenhol a bankkártyáddal is, de ebben az esetben 1 bankkártyával csak 1 ember utazhat. Ne felejtsd el, hogy leszálláskor is oda kell érintened a kártyádat újra, akármit használsz, mert távolság alapján vonják le a pénzt. Tudsz venni tömegközlekedéses plasztikkártyát (OV chipkaart) is, amire előre fel tudod tölteni a pénzt.


Random gondolat, de ha akartok menni a Van Gogh múzeumba, akkor vedd meg a jegyeket már most, mert már most tele vannak fél novemberre. Az Anna Frank ház nem ennyire vészes, de ők is tele szoktak lenni több héttel előre.

2023. okt. 15. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írja az első, 9292 appon minden látható, a kb árral együtt. A buszokon lehet jegyet venni, de csak bankkartyaval es nem éri meg, mert a busz teljes útvonalát kell fizetni. OV kártya km szerint számol. Az üres kartya 7,5 euro, erre kell egyenleget tölteni-csak bankkartyaval működik a terminalokon. Vonathoz való utazásnal minimum 20 euro kell hogy legyen rajta minden alkalommal, amikor becsekkolsz az állomáson. A bankkartyaval való utazás ugyanígy működik. Ezek mindegyike országos szinten működik, nem csak adott városban.


Amstelveen-nek nincs vasútállomása, tehát onnan es oda csak és kizárólag busszal tudtok közlekedni.

2023. okt. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"A buszokon lehet jegyet venni, de csak bankkartyaval es nem éri meg, mert a busz teljes útvonalát kell fizetni."


A neten mindenhol azt olvastam, hogy nincs árban különbség. Nem lehet, hogy a teljes áras információ onnan jön, hogy az emberek nem csipogtak ki leszálláskor?


[link]

2023. okt. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha felszallsz a buszra az első megalloban és van mondjuk 20 megállóhely, a buszvezeto elad egy jegyet amivel a 20.-ig utazol. Ez legyen mondjuk 20 euro. Akkor is, ha egy megállóhely után leszallsz. A bankkartya, ha azzal csekkolsz be, úgy működik, mint az öv kartya: km illetve megállóhely szerint számol. Amikor beszallsz és lecsippantod, levonja/zarolja a 20 megállóhely szerint fizetendő teljes árat, amikor pedig leszallsz, csak a km/megállóhely szerinti árat fogod fizetni. Tehát zárolt mondjuk 20 eurót. Ha az első megállóhely leszalsz, akkor 1 eurót fogsz fizetni, ha a 15.-nel 15ot.


Ugyanezt írja le amúgy a weboldal is.

2023. okt. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Uzlet!


Sosem válaszolok privát uzenetre. 9292 app a holland utazás tervezo, az mindent megmutat. Alapvetően nincs ejfel és reggel 5 között semmi tomegkozlekedes, bár vannak városok, ahol a nightliner buszok járnak.

febr. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!