Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hollandiába hogy áll most a...

Hollandiába hogy áll most a kannabisz jogi helyzete?

Figyelt kérdés
Hallottam megunták, hogy a fű miatt mennek oda olyan sokan ezért szigorítottak. De hallottam azt is, hogy csak egyes önkormányzatok és a turistáknak való eladás városonként változik. Mi az igazság? Van esélye egy turistának Hollandiába füvet fogyasztania?

2023. okt. 22. 13:40
1 2 3
 1/28 Kólauborkával ***** válasza:
100%

Hivatalosan külföldön is be kell tartanod a hazai törvényeket, tehát, ha a konkrét jogi oldala érdekel akkor nem.

Egyébként meg nem hallottam arról, hogy különösebb problémát okozna bárkinek ma füvet venni Hollandiában (vannak kint ismeröseim).

2023. okt. 22. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Vehetsz simán, ha 18 feletti vagy. Bemutatod szépen az útleveled/személyi igazolványod és annyi. De az elsőnek igaza van, magyar állampolgárként a magyar jog is érvényes rad, és ha az valamit tilt, hiába engedi a helyi törvény
2023. okt. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Persze azzal tisztába vagyok, de hát 10 emberből 9 cigizik külföldön ha tud :D

Köszi a válaszokat

2023. okt. 22. 17:52
 4/28 anonim ***** válasza:
77%

"...de hát 10 emberből 9 cigizik külföldön ha tud :D"


Nem, q többség nem kábítószerezik

2023. okt. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A fű nem olyan kábítószer. A normálisabb, fejlettebb országokban nem hiába legális. Kikapcsolódásra való alkalmi használata semmivel nem károsabb mint az alkohol.
2023. okt. 22. 19:47
 6/28 anonim ***** válasza:
74%
Annyira nem karos mint az alkohol mivel nem mereg.
2023. okt. 22. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Kólauborkával ***** válasza:
100%
Az alkohol is a pszichoaktív drogok között van, ugyan ilyen a fü is tudtommal.
2023. okt. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Igen, az enyhe drogok kategóriába tartozik. Ezzel nem is vitatkozom. Csupán az említett kifejezés szerintem nem illik a fűre, az ember erről általában másra gondol és a fű nem is "kábít" úgy. De nem akartam kötekedni, csupán a 4-es válaszoló mondatát tartom kicsit érdekesen megfogalmazottnak :)

Persze hazánkra még igaz is lehet, mivel itt sajnos nagyon sok a savanyú, komfortzónába ragadt ember. Viszont abban azt hiszem egyetérthetünk, hogy egy joint még soha senkinek nem okozott különösebben nagy gondot 😄

2023. okt. 22. 22:45
 9/28 Kólauborkával ***** válasza:

Úgy gondolom mindig a mértéken van a hangsúly, illetve a mikor minek hol a helye dolgon.

Aki már egy munkaidöt vagy pár napot nem bír ki nélküle az már függöség.

2023. okt. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Persze az már stonerség, de szerintem azzal semmi baj sincs ha valaki tudva az idejét és módját, elszív egy jointot havonta párszor, ahogy egy turista is egyszer mikor ilyen helyen van. Persze magyar jog, lehet ezt mondani rá, de szerintem soha senkit nem ért még ejyne-bejnye mert külföldön betépett. Ez olyan mintha a nav kimenne a faluba Márika nénihez, mert kirakta a háza elé a házi málnát 200ft/dobozba. Ez is adócsalás 😆
2023. okt. 23. 00:11
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!