Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi megtakarításra lesz...

Mennyi megtakarításra lesz szükségem, ha 1-1,5 éven belül Norvégiába akarok költözni?

Figyelt kérdés

Szép vasárnapot mindenkinek!A kérdés komoly, így komoly válaszokat is várok! Köszönöm!

Szóval elhatároztam, hogy elhagyom Magyarországot lehetőleg minél előbb és úgy gondolom számomra Norvégia a tökéletes választás.Tudom, hogy egy drága ország és nagyon minimális a munkanélküliség, ami rontja az esélyeimet, de szükségem van a változásra és végülis mit veszíthetek azzal, ha megpróbálom.Úgy tervezem, hogy legkorábban 2024 év végén 2025 elején tudok majd kiutazni.A nyelvet már 2 hónapja elkezdtem tanulni.Szállást és munkát majd jövő ősszel tervezek keresni.Én 1,5-2 millió forint megtakarításra gondoltam.Szerintetek ez elég lesz?És megtudom tanulni kommunikációs szinten a norvég nyelvet 1 év alatt?


nov. 12. 14:55
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
83%
Ennyi pénz Ausztriába nem elég és az még olcsó Norvégiához képest. Persze ha itthonról találsz valami munkát ahol adnak szállást, vagy csak segítenek albit találni akkor elég de ha csupasz bulával mész ki akkor minimum a duplája kell. Norvégot gyorsan meg lehet tanulni ha komolyan nekifekszel. Amúgy nem nehéz nyelv.
nov. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
85%
A "nagyon minimális munkanélküliség" már hogyan rontaná az esélyeidet???
nov. 12. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 A kérdező kommentje:

Természetesen úgy, hogy be van töltve az állások 98%-a.

#1 Alap számomra, hogy itthonról szerzek munkát és szállást is.Tehát már úgy akarok felülni a repülőre, hogy van hová mennem.Enélkül szerintem felesleges lenne elindulni, mivel így max egy hosszabb nyaralás jöhetne csak szóba.

nov. 12. 16:02
 4/46 anonim ***** válasza:
100%

3

Csak úgy nem fognak szóba állni veled ha nem vagy kint. Legalább is nem túl gyakori.

nov. 12. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Persze ez is benne van.Minden esetre ez az elsődleges terv, hogy itthonról keresek munkát és szállást, aztán ha nem jönne össze akkor kimegyek.Szerencsére abba a tudatba megyek majd ki, hogy mindig lesz hová hazajönni, de ha nem muszáj, akkor soha nem jövök haza többet.
nov. 12. 16:19
 6/46 A kérdező kommentje:
Úgy értem kimegyek munka és szállás nélkül és ott keresek majd munkát.
nov. 12. 16:20
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

#3

Oké, akkor egy kicsit összekeverted a fogalmakat... A minimális munkanélküliség épp hogy jó neked, mert azt jelenti hogy kevesebben pályáznak egy-egy állásra ahhoz képest mintha magas lenne a munkanélküliség az országban.

Na de mindegy is, a többiek leírták a lényeget és a munkakeresés buktatóit. De ha mégis úgy döntenél hogy itthonról keresel norvégiai munkát, akkor tartsd szem előtt hogy szinte senkiben nem bízhatsz meg, mert rengeteg a parazita közvetítő és a csaló, akik ilyenekre vadásznak mint te és sokakat lehúznak előlegekkel ilyen-olyan kamuköltségekkel, apróbetűs részekkel a szerződésekben.

nov. 12. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
86%
Az nem derült ki, hogy mihez értesz. Meg IT-ban is el szokták várni a norvégot és nem társalgási, hanem tárgyalási szinten. Vendéglátásban alap, culágerkedni meg ott van egy rakás ember a Közel-Keletről meg Afrikából. 1.5 millió forint egy albérletre meg a kaucióra sem nagyon elég, a havi megélhetésre is kell szűkösen havi 500k, de akkor tényleg semmit nem fogsz csinálni, csak eszel, alszol, dolgozol. Norvégia nem EU-tag, sokkal kevésbé egyértelműek a lehetőségek.
nov. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 A kérdező kommentje:
Oké értem, de akkor ennyi erővel mindegyik országnak meg van a maga kis buktatója és azért azt ne mondja nekem senki, hogy 2023-ban ott tartunk, hogy lehetetlen elhagyni ezt az országot!!!
nov. 12. 16:40
 10/46 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehetetlen elhagyni az országot, de Norvégiába pl pont nehéz.


Egy irányban repjegy bőröndökkel olyan 50-60 ezer

Egy szobás lakás Osló külvárosában olyan 400 ezer forint. Nem tudom pontosan, de gondolom kell vagy 3 hónap kaució, az 1.2 millió + az első havi bérleti díj az 1.6 millió.

Egy 40 nm-es lakásra a rezsi kb 35 ezer

Egy havi bérlet a tömegközlekedésre, 27 ezer forint.


1 kg csirkemell 4700 Ft

egy legolcsóbb big mac menü 4100 Ft


Aztán ki tudja lesz e munkád egyből, ki tudja megtartanak e a próbaidőd alatt. 2 millió forinttal biztos nem mernék nekivágni. Az kb az első havi költségeidet fedezi, úgy hogy nem marad egy forintod sem.

nov. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!