Kezdőoldal » Utazás » Európa » Rómába érdemes 1-2 napra...

Rómába érdemes 1-2 napra elmenni, ha régi vágyam lenne, és ennyire van időm/anyagi lehetőségem?

Figyelt kérdés

nov. 27. 12:03
A kérdező szavazást indított:
Róma
utazás
12 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
71%
Bőven! A főbb nevezetességek (Circus Maximus), II. Victor Emanuelle emlékmű, Forum Romanum, Colosseum, Trevi kút, Pantheon, Spanyol lépcső, Kulcslyuk kilátó) simán bejárhatóak egy nap alatt.
nov. 27. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A főbb látnivalókra tényleg elég. Szóval ha nagy vágyad, ne habozz, menj nyugodtan :)

Azt viszont megjegyzem, én kb. 15-ször jártam ott, de még rengeteg mindent így sem láttam, annyi látnivaló van.

nov. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
25%
Nem, mert így csak egy nagy rohanás lesz az egész. 3...de inkább 5 napod adj neki!
nov. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Menjél!

Sok máshová mentünk (Protugália, Andaluzia, Province, Gibraltár, Marokkó, Koppenhága stb.), de valahogy nem vonzott sem Párizs, sem Róma.

Osztán egyszer Nápoly-Capri-Sorrento-Vezúv úton hazafelé Rómán keresztül volt ott 6-7 óránk, délután repültünk haza.

Amit #1 írt, mind láttuk egy séta keretében.. Nagy élmény volt.

Mondjuk a Trevi kutat nem így képzeltem el, inkább sehogy..

nov. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, érdemes, max. visszamész máskor is. Én is elsőre pár napot voltam egy vágyott helyen, azóta már vagy 5x voltam. 😀
nov. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
44%
Persze, csak vigyázz, hogy el ne tévedj, mert ha a szavazást összekevered a kulcsszavak megadásával, akkor az bizony benne van a pakliban.
nov. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nézd, ha ez a vágyat és el tudod engedni, hogy sok minden nem fog beleférni, akkor menj.
nov. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A kevesebb is több a semminél. Ha csak ennyi idő fér bele, akkor ezt oszd be. Aztán, ha majd újra csak ennyi időre tudsz oda menni, akkor majd más dolgokat fogsz megnézni.


Csak azért, mert nem fér bele minden látnivaló abba az időbe, amit ott töltesz, még miért ne mehetnél oda rövidebb időre?


Nem mások igényeinek kell megfelelned, hanem a saját időket kell úgy eltölteni, hogy neked jó legyen.


Neked azon a hétvégén Rómában lenne jobb eltölteni az időket, vagy Miskolcon?

dec. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Simán meg tudod nézni a főbb látnivalókat. Javaslom, hogy az olyan épületeknél, ahol nagyon hosszú a sor ne menj be, kívülről nézd meg és haladj tovább. Mert több órát felesleges elpocsékolni csak sorban állásra
dec. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!