Kezdőoldal » Utazás » Európa » 5 napot szeretnék eltölteni...

5 napot szeretnék eltölteni egy (1!) spanyol városban - ezek alapján melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Európában Franciaországban és Olaszországban jártam többször, mivel ezeket a nyelveket beszélem, viszont most a fejembe vettem, hogy az elkövetkezendő kb. 5-6 hónapban igyekszem felfejleszteni passzív spanyol tudásomat egy - persze nem tökéletes, de - magabiztosabb, aktív tudássá.


Amúgy is akartam nemsokára ismét egyedül utazni, így gondoltam, összekötöm a kettőt, hátha a tudat, hogy nemsokára élőben is "be kell vetnem" magam, motivál majd a nyelv gyakorlásakor.


Nem tudom viszont, hova menjek. Valamiért Madrid felé húz a szívem, talán azért is, mert nem szeretnék most tengerparti helyekre menni, szívesebben fedeznék fel egy várost, parkokat, utcákat, helyi tömegközlekedést, stb (tudom, ez lehetséges egy tengerparti városban is, de na, most valahogy nem azt a hangulatot keresem). Nézegettem még Sevillát is, de nem tudom, melyik lenne jobb ötlet.


Tényleg egy helyen szeretném eltölteni azt az 5 napot, hogy minél jobban felfedezzem az adott várost. Nagyon maximum ha van valami a közelben (kb. 1,5 óra vonatútra, mondjuk), akkor oda még elmennék, de nem szeretnék semmiféle zsúfoltságot a napjaimban. Valószínűleg csak sétával, esetleg biciklizéssel (ha bérelek egyet) tölteném a napokat.



Köszönöm előre is a válaszokat! Természetesen bármi más ötletet is szívesen meghallgatok. Annyi, hogy talán most nem szeretnék olyan helyre menni, mint pl. a katalán városok (ott egyébként egyszer voltam átutazóban egy fél napra kb.), mivel konkrétan spanyol nyelvterületre szeretnék menni, Katalóniába is úgy mennék vissza max, ha a katalánt gyakorolgatnám (mégha persze mindenki beszél spanyolul is).


Egyébként május vége felé lenne az utazás.



nov. 29. 13:39
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Sok spanyol városban jártam, engem Granada fogott meg a legjobban.
nov. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szempont-e, hogy repülővel elérhető legyen?
nov. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1# köszönöm, csekkolom! :)


2# nem igazán..mármint, szívesen vonatozom a fő tartózkodási helyére akár órákat is, nem gond. Viszont magába az országba úgy néztem, csak repülővel jutok el még majd a vonatot megnézem, hogyan lehet eljutni, de nem akarom, hogy a szabi nagy része magával az odajutással teljen).

nov. 29. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
77%
Első vagyok, ha Granadára esne a választásod, akkor Málaga reptérre egész olcsón eljutsz közvetlen repülőjárattal, onnan 2.5 óra vonattal vagy busszal. Quién no ha visto Granada, no ha visto nada :)
nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem az andalúz városok bármelyike jó választás lehet (Sevilla, Cordoba, Granada).

Madridnak elég más a hangulata, személy szerint oda nem vágyom vissza.

nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy indítottam egy mini körutat, hogy Madrid, onnan flixbussal Granadába, onnan Sevillába.


Pontozzatok le, de Madrid annyira volt érdekes, mint Dunaföldvár. Tőle kb. 1-1.5 órára van San Lorenzo de El Escorial, na ott a kolostort érdemes megnézni, az tényleg egy életreszóló élmény. Egy hülye sorozat miatt Malansanaban foglaltunk szállást, alig tudtunk aludni a béna dj-ktől.


Granada és Sevilla viszont már tökéletes választás. Szerintem mikor valaki azt mondja valamire, hogy "spanyol" akkor valójában Andalúziára gondol. Mondjuk 5 napra az húzós, de érdemes pár napot hozzácsapni, Malagára általában van olcsón repjegy és akkor Malaga - Granada - Córdoba - Sevilla kiskörutat tenni. Ez sem egy népszerű vélemény, de Malaga ki is hagyható, Sevillába is repül a Ryan, Sevilla és Granada között pedig nagyon könnyű közlekedni.

nov. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!