Kezdőoldal » Utazás » Európa » A Keletiből Bécsbe való...

A Keletiből Bécsbe való vonatos utazás hogyan zajlik általában?

Figyelt kérdés

Most vasárnap fogunk én (21) és a húgom (17) Bécsbe (Wien HBF) utazni, a RJX 64-es vonaton a Keleti Pályaudvarról (helyjegyet már vettünk előre). Mindketten kisgyerek korunk óta nem vonatoztunk, szóval szeretnék tájékozódni előre egy pár dologról.


A kérdéseim specifikusan az alábbiak lennének:


1. Mikor tudom meg biztosra, hogy melyik vágányról indul a vonat? Ahogy néztem a jegyre nincsen ráírva, online meg nem találtam infót.


2. Nagyjából mennyi idővel érdemes az indulás előtt az állomásra érkezni?


3. Így hogy külföldre megyünk, át fognak ellenőrizni minket valamilyen módon a határátlépéshez? (busszal már voltam egy párszor, ott véletlenszerűnek tűnt hogy megálítanak-e vagy sem)


4. Ha szülői beleegyezéses papírt viszünk, akkor ugye nem tudnak belekötni abba hogy a húgom kiskorúként csak velem hagyja el az országot?


Köszi a segítséget előre is!



nov. 29. 23:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ott helyben a nagy kijelzőre lesz kiírva a vágány, van hogy csak 10-15 perccel az indulás előtt. A jegy.mav.hu menetrend részén a tervezett vágányt meg lehet nézni.

2. Minimum 10 perccel hamarabb érdemes az állomásra érkezni, hogy odatalálj a vágányhoz, biztos ne késs el.

3. Semmilyen ellenőrzés nem szokott lenni. Szúrópróbaszerűen előfordulhat.

nov. 30. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A négyessel akkor kiegészítem: nem, nem fognak belekötni. Ahogy az Eu országok, Ausztria sem szabályozza külön a kiskorúak beutazását, így általános szabály érvényesül. Egy nagykorú kísérő + szülői beleegyező nyilatkozat. Ez utóbbinak sincs konkrét formája, ezért érdemes a "hivatalost" használni. Itt le tudod tölteni és kinyomtatni:


[link]


Egyébként, ha belekötnének, a papíron ott van a törvényes képviselő elérhetősége, lemeccselik velük, de ahogy fölöttem is írták általában ellenőrzés sincs.

nov. 30. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
87%

1. Indulás elégg 15-30 perccel. Középen a nagy táblán ki lesz írva. Először csak a vonat, aztán mellé kerül a vágány száma is amikor beállítják a szerelvényt. De jellemzően a 9. vágányról szokott indulni.

[link]


2. 10-15 perc. Nincs semmi csekkolás, meg ellenőrzés. Legyen időtök megtalálni a vonatot, kb ennyi. A helyért a harcot már menet közben is meg lehet oldani.


3. Nem

4. Nem

nov. 30. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1. amikor kiírják, általában 10-15 perccel előtte, de nekünk volt már, hogy indulás előtt 1 perccel :D - na, az ciki volt.

2. 10-15 perccel korábban, hogy elérjétek biztosan

3. általában nincs ellenőrzés, csak a jegyeket szokták kérni az osztrák oldalon

4. nem, és az esetek 99%-ban nem is nézik a papírt

nov. 30. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a segítséget, teljesen simán ment az út!
dec. 5. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!