Kezdőoldal » Utazás » Európa » EU-ban határellenőrzéskor...

EU-ban határellenőrzéskor kérhetnek jogosítványt?

Figyelt kérdés
A hétvégén mennénk Lengyelországba, és úgy néz ki elhagytam a jogosítványom.. Kértem egy újat, viszont nem valószínű hogy ekkorra meglesz. Kaptam egy igazolást is amivel itt Magyarországon vezethetek. Szlovákiában és lengyelben van egyáltalán most határellenőrzés? Ha nincs meg a jogsim visszafordítanak? Vagy ha van egy okmányszámom hozzá úgy tudják ellenőrizni esetleg valamilyen közös eu-s rendszerben?

dec. 4. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
94%
Az a papír csak belföldre érvényes. Bárhol ellenőrizhetnek, nem csak a határon.
dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%

Igen, és bárhol máshol is kérhetik.

Normál esetben nincs határellenőrzés, de szúrópróbaszerűen bármikor, bárhol ellenőrizhetnek.

dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A határon kívül bárhol megállíthatnak egy sima közúti ellenőrzésre és ha nem tudod bemutatni a jogsidat, kapsz büntit és visszafordítanak.

Nem érdekli őket az igazolás.

Egyébként Lengyelországban azonnal fizetni kell, csak úgy engednek tovább. Csak Zloty-t vagy kártyás fizetést fogadnak el. Letojják az eurót magasról.


Egyébként melyik városba mésztek lengyelbe, ha nem titok? :)

dec. 5. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

"tudják ellenőrizni esetleg valamilyen közös eu-s rendszerben?"


nem tudjak. Nekem ír jogositvanyom van, a multkor magyarorszagon vezettem es egy kozuti ellenorzesnel nem volt nalam a jogsi, a rendor a magyar rendszert tudta lekerdezni, ami persze azt mutatta, hogy nincs jogsim. Szerencsere jo fej volt az rendor es nem voltunk messze otthonrol, ezert eljott velem es bemutathattam neki ugy a jogsit.

dec. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
91%
Nézd, a belső schengeni határátkelőkön és a határzónákban, mint amilyen a szlovák-lengyel is, ellenőrzés esetén a személyit vagy az útlevelet szokták kérni, de mivel a szlovákoknál nem határőrök hanem rendőrök végzik ezt a melót is, lecsekkolhatják a jogsit is csak úgy megszokásból. Ennek amúgy nem olyan nagy a valószínűsége, viszont a fő kérdés az hogy még ha vállalod is a bírság kockázatát, van-e "B-terv"? Tehát ha lebuknál, akkor valamelyik utas tud-e kocsit vezetni ilyen havas, télies körülmények között is, mint ami most van Dél-Lengyelországban hogy adott esetben ne ragadjatok ott az ellenőrzés helyszínén.
dec. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!