Kezdőoldal » Utazás » Európa » Varsó mennyire drága?

Varsó mennyire drága?

Figyelt kérdés
Sziasztok, a tavaszi szünetben Varsóba készülök és érdekelne hogy szerintetek naponta 6000 HUF elég lenne személyenként. Nem bulizni mennénk ki illetve ittasodni. A repjegy meg a szállás ebben nyilván nincs benne.

#Lengyelország #Varsó #Lengyelárak
jan. 5. 00:51
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Ebből sajnos toast kenyér és vaj jön ki, talán egy szelet lapkasajt, de a programok nem. Árak kb. budapesti szint, nyilván itt is érvényes, hogy a belváros közepén minden drágább. Nincs olyan sok belépős hely, de a 6000 forintnak 3/4-ét elviszi, így az ellátás bánja.
jan. 5. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Semennyire. Varsó olcsó, minden szempontból. Jó utat! :)
jan. 5. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Magyar árakkal számolj, ha a kaján akarsz spórolni, akkor az olcsóbb élelmiszerboltokból (Lidl, Biedronka, Netto) meg tudod oldani, a mekizés ilyen szűk költségvetésbe szerintem már nem fér bele.
jan. 5. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég szűkös költségvetés... de persze a programoktól is függ. Élelmiszer téren minimálisan olcsóbb Magyarországnál (bár ez termékfüggő is), ahogy az előttem lévők írják, Lengyelországban is vannak drága és olcsó boltok. Belvárosban leginkább a Żabka és a Carrefour jellemző, meleg étel szempontjából érdekes lehet nektek, hogy az előzőben lehet kapni friss hotdogot, emlékeim szerint nem annyira drágán


A kultúrpalota teraszára a belépő 25 zloty, a Kopernikusz központpa 42 zlotý fejenként. Amikor nyáron voltam, a Łazienki Królewskie parkba nem kellett belépő, csak a botanikus kertbe vagy ha gondolázni akartál


Ezeken kívül gondoljatok a tömegközlekedésre is, Varsóban azért vannak távolságok. Megéri tömegközlekedni, mert amúgy gyors és színvonalas (főleg a metró)


Összességében szűkösen meg lehet oldani, de szerintem 8-9000 forintból jobban ki lehetne jönni naponta

jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyan Varso kicsit olcsobb mint Budapest, de a napi 6000 HUF ugy, hogy ide-oda be is akarsz menni, az tenyleg eleg szukos.


[link]

jan. 5. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom, hogy a Kultúrpalotába mindenképp megéri felmenni, és az 25 zlotyi. Ha helyi kajákat akarsz enni olcsón, akkor keress fel ún. "bar mleczny"-ket. Tudsz enni pierogit, palacsintát, mindenféle húsos ételt (éttermenként eltér a választék, obvi). A kompot nevű italt is próbáld ki (szinte minden ilyen helyen kapni).:))

Nekem a Biedronka volt a szimpibb bolt, szerintem olcsóbb is, mint a Zabka.


Én eddig kétszer jártam, mindig a Kultúrpalota környékére foglaltam szállást. Onnan kb 20 perc gyalog az Óváros. A két ottlétem alatt kb 5 tömegközlekedési jegyet használtam (ezeket egyébként meg tudod venni a buszokon és villamosokon is, vagy minden megállóban van automata).

jan. 5. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Picivel olcsóbb mint Pest,de egy jó tipp hogy ne a frekvenciát helyeken , turista útvonalakon vásárolj, hanem keress picivel arrébb kevésbé forgalmas utcákat ahová nem járnak turisták, úgy a olcsóbban josz ki
jan. 5. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A taxi olcsó és jobb mint pesten
jan. 9. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Lázár Gergely ***** válasza:
Valamivel, valamivel olcsóbb, mint Budapest. Az élelmiszer sokkal olcsóbb, az étterem az nagyjából Pesthez hasonló.
febr. 23. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!