Kezdőoldal » Utazás » Európa » Miért mondják, hogy Olaszorszá...

Miért mondják, hogy Olaszország a legszebb ország a világon?

Figyelt kérdés

jan. 5. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Nem mondják.
jan. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt ezt még nem hallottam, másrészt tényleg vannak nagyon szép részei.
jan. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
80%
Gyakorlatilag minden régiója szép.
jan. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
19%

Kik mondják? Szerintem max. a hülyék.

Eleve nem lehet általánosítani, meg az összes országot egy kalap alá venni, hisz annyi paraméter alapján lehet rangsorolni egy országot, még a szépségen belül (pl. épületek, hangulat, domborzat, tengerpart stb.).

Max. azt lehet mondani, hogy "nekem Olaszország a legszebb ország a világon". De ez csak vélemény (ami ráadásul addig potenciálisan változhat, míg végig nem járja a világ összes országát, márpedig azt nem sokan csinálják meg...)

jan. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%
Kulturálisan biztosan az élvonalban van. Sőt azt mondanám, hogy el tudom fogadni a kijelentést. A világ többsége a nyomába nem érhet. Hirtelen nem tudok hasonló országot mondani. Ha valaki tud, akkor mondja.
jan. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%
Nem hiszem, hogy hallottam meg ezt igy hatarozottan kijelentve es az biztos, hogy ezt lehetetlen lenne egyertelmuen eldonteni, viszont ugyanakkor nem is gondolnam teljesen alaptalannak. Bar megannyi mas es mas, szebbnel szebb orszag van a vilagon, nem hiszem hogy tul sok van, ahol megtalalsz szuper hegyvideket, gyonyoru tengerpartokat, szigeteket, eszmeletlen es jol megorzott tortenelmet, szuper konyhat, tobb olyan varost melyek leglatogatottabbak kozott vannak a vilagon, autofanatikusoknak, divat utan erdeklodoknek, vallasosoknak es igy tovabb erdekes dolgokat/helyeket.
jan. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Nyilván szubjektív, meg nehéz összevetni kontinensnyi országokkaly de szerinrem Olaszország határozottan az egyik legszebb a világon, márpedig azért, mert rengeteg gyönyörű tája van.


Kiemelném a Dolomitokat, ami szerintem a világ két legszebb hegyvidékének az egyike, a másik Patagónia, csak míg utóbbi az év kevés napján látható az időjárás miatt teljes pompájában, a Dolomitoknak igencsak kedvező az éghajlata is.


Aztán még mindig Észak-Olaszországban maradva ott vannak a tavaik, amelyek közül csak egy a nemzetközileg ismert Garda tó, de az alpesi övezetben vannak 4 ezres jégfedte hegyek, meg a Júliai-Alpok olasz része, ami szintén gyönyörű.


A csizmán délre haladva aztán mindenütt megtalálni a más és más természeti szépségeket, egészen Szicíliáig, ahol szintén gyönyörű helyek vannak.


Aztán ugye ott vannak a városok, Róma, Firenze, Velence és még skk más. A hegyekben régi várak, kolostorok. Kifogyhatarlan látnivaló.

jan. 5. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
70%
Rengetegen vannak aki Olaszország szerelmesei, nyilván ők állítják ezt. Mások meg más országokra mondják ugyanezt.
jan. 6. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
61%
De melyik orszagokra?
jan. 6. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!