Kezdőoldal » Utazás » Európa » Tengerparti nyaraláshoz...

Tengerparti nyaraláshoz Görögország vagy Horvátország lenne jobb választás?

Figyelt kérdés
Esetleg egyéb ország?
jan. 9. 23:11
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Horvátország nagy előnye, hogy autóval pár óra alatt a tengernél vagy.


Minden más a görögök mellett szól.

jan. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Kolléganőm volt tavaly Görögországban, ő nem volt elájulva. A strandra semmit nem lehetett bevinni (kaja), amit ott árultak meg baromi drága volt. Ők kocsival mentek, amit nem is értem hogy gondoltak, szerintem agyrém.

Horvátországban a legtöbb strand ingyenes, és be lehet vinni bármit, plusz közel van. Amit én pluszban szeretek, hogy sok helyen van a partnak árnyékos, fás része.

A horvát kisvárosok szerintem szebbek mint a görögök (a szigetek talán jobbak ilyen szempontból), viszont látnivaló meg talán több van (de utazni kell országon belül).

jan. 10. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Honnan, mivel?

Autóval/vonattal, főleg a határhoz közelebbi városokból, nyilván Horvátország a legegyszerűbb.

Görögországba is van, aki kocsival/busszal megy, de az már nagyon kellemetlen, szükségtelenül hosszú utazás.

Én eddig csak Splitben és Korfun voltam, egyiktől sem voltam elájulva, nem a szépséggel volt bajom, hanem apróságok (sziklás, szúrós kavicsos part, hideg víz, indokalatlan drágaság stb.)

Sőt, Törökország (Alanya) sem lett a szívem csücske.

Én Európán belül most Ciprusért vagyok oda, kényelmes odajutni, kellemes a hangulat, tetszik a tenger és tökéletes az idő elő- és utószezonban, mikor már tömeg sincs.

jan. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én Krétát imádtam! Strandoláson kívül rengeteg látnivaló és program lehetőség van.
jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Ez olyan kérdés mint: városnézésre Győr vagy Pécs lenne jobb választás?


Mire vágysz? Mik az igényeid?

jan. 10. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
1992 óta járok Görögországba. Az ország minden szegletét bejártam és sehol nem láttam fizetős strandot, amit itt valaki ír, az meg végképp marhaság, hogy nem vihetsz kaját a strandra. Görögországban 99%-ban homokos strandok vannak. Ezzel szemben Horvátországban mindenhol kavicsos-sziklás a tengerpart. Görögországban Santorini, Mikonos, és Rodosz az ami nagyon drága, minden más hely jóval olcsóbb, mint pl a Balaton.
jan. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Alapvető különbség hogy Horváth közelebb van, autóval könnyen elérhető és bejárható. Görög messzebb van, autóval hosszú, szigetek autóval katasztrófa, repülő ajánlott, de akkor bérelni kell valami közlekedési eszközt vagy taxizni.

Horváth főleg sziklás, személy szerint szeretem mert nem ragad a tökömbe is a homok, a víz kristálytiszta. Görög homokos. Nyilván mindkettő helyen vannak koszosabb és tisztább részek. Görög olcsóbb, Horváth kicsit drágább, de nem vészes, én idén horvátba megyek mert autó nélkül nem tudok közlekedni, bicikliket is viszünk, így a közelség miatt Horváthország lesz, én nagyon szeretem.

jan. 11. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem mindkettővel jóp jártok, de inkább Görögország.
jan. 11. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem Görögország egzotikusabb volt az ortodox vallás és a mediteránabb jellege miatt.
jan. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!