Kezdőoldal » Utazás » Európa » Jelenleg melyik a legélhetőbb...

Jelenleg melyik a legélhetőbb ország Európában?

Figyelt kérdés

Melyik országba költöznél szívesen, ha megtehetnéd?

Vagy esetleg Európán kívül valahova?


jan. 12. 17:08
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Svájcra tippelek.
jan. 12. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tothimre92 válasza:
57%
Svájc, skandináv országok, Hollandia
jan. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
28%
Portugália
jan. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Nincs univerzális válasz, az élhetőségi ranglisták főleg az élhetőségi ranglisták készítőinek preferenciáit tükrözik. A valóságban viszont ahány ember annyiféle válasz. Van, akinek egy elhagyatott, csatornázatlan, csendes kis görög hegyi falu az álma a Balkán-hegységben, más meg a párizsi nagyvárosi metropolita nyüzsgésre vágyik ahol minden kényelmi szolgáltatás elérhető és tele van érdekes emberrel.

Az általános mérőszámok szerint rangsorolással rengeteg a probléma: pl. a megélhetési költségek nem fognak hátráltatni egy jól fizetett tőzsdei brókert, de komolyan frusztrálhatnak egy takarítónőt. Az oktatás- vagy egészségügy fontos a betegeknek és családos embereknek, de nem igazán kéne, hogy érdekeljenek egy makkegészséges egyedülállót. Már olyan listát is láttam, ahol a szexuális kisebbségek reprezentáltságát is az élhetőségi kritériumok közé veszik, de ha nem sorolod magad az LMBTQ szektába akkor ez aligha csökkenti az életszínvonalad - sőt, még lehet, hogy zavarni is fog a sok progresszív hippi akiknek ez amúgy apellál.

Ha az urbánusabb típus vagy akkor a magyar városok élhetősége messze a Nyugat-európai népességi központok mögött van, de a vidéki beállítottságú embereknek - akik magasabbra értékelik az ökoszisztéma szolgáltatások színvonalát - nagyjából hasonló Európa-szerte, ott nem olyan éles a Nyugat-Kelet irányú széttagoltság.

jan. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
17%

Nem tudom, mod-e még valamit neked a Szózat.

Amúgy a világ bármely országában van olyan hely, ami megragad, ami vonz - egy időre. Jártam pár felé, mind tetszett (azért mentem oda) és min jól éreztem magam. Na de örökre? Kényszerből igen, de önként nem.

jan. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
70%
Egyértelműen Svájc, de egyébként ha Magyarország a viszonyítási alap, akkor tőlünk nyugatra bárhol tisztességes munkával jó életszínvonalat tudsz kialakítani, plusz a környezet, a fejlettségi színvonal, a lehetőségek ég és föld az itthonihoz képest.
jan. 12. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!