Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lisszabonba megéri elmenni?...

Lisszabonba megéri elmenni? Kb hány napot vesz igénybe egy turistának a város felefedezése?

Figyelt kérdés

10 napra szoktunk menni nyaralni. Ez kitöltené azt az időt, vagy elég rá 5 nap is? Van a közelében más szép város vagy látnivaló?

Mik a tapasztalataitok? Bármi jöhet a témával kapcsolatban.



jan. 14. 14:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3 éjszakára (3 teljes nap) mentünk, így csak a legfontosabbak fértek bele városon belül. El lehet menni Sintrába, Cascaisba, a Cabo da Rocahoz (legnyugatibb pontja a kontinentális Európának), Estoril (itt élt száműzetésben, és halt meg Horthy), egészen északon Braga.


Messzebbre el lehet menni Portóba, Faroba, át lehet repülni Madeirára (egy barátnőm ezt csinálta, és onnan repültek haza)


Bőven van mit látni, és mit csinálni

jan. 14. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Megéri, attól függ, hogy mennyire akarod felfedezni/mi érdekel.


A belvárosban 2-3 napot simán el lehet tölteni.

Sok strand is van a környéken, de elég hideg a víz.

Sintra és Setúbal környékén hegyek is vannak, ha túrázni támad kedved.

Ha a katolikus vagy, akkor Fátima is érdekes lehet, itt van egy magyar kálvária is.

jan. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Megéri, nagyon király hely és elég olcsó is (nyugat-európai viszonylatban). 3-4 nap kellemes, plusz Sintra is egy nap akár (ez elég drága hely, ha sok palotába bemennél). Akváriumba érdemes elmenni, a parkok is nagyon szépek. Egy fado-étterem is nagy élmény lehet!
jan. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kolléganőmék voltak ott az Azori-szigetekre menet, nekik kicsit csalódás volt, azt mesélte.

Én ezek alapján 10 napot biztos nem szánnék rá, (de még ötöt sem), a 3-4 lenne szimpi, utána inkább Madeira, Azori-szigetek, Faro stb.

De nagyon szeretem Remarque könyveit (Éjszaka Lisszabonban), szóval ki sem hagynám, már csak ezért sem 😀

jan. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ezek szerint a 10 nap sok lenne erre.

Porto milyen? Mert gondoltam arra hogy akkor fele fele kb

Faro nem tudom mennyire megközelíthető Lisszabonból, azt sem tudom megy-e onnan haza járat Budapestre.

jan. 14. 20:29
 6/9 anonim ***** válasza:

Portóra 2 nap elég szerintem.


Van Ryanair Faroból.

jan. 14. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

New York, London és talán Párizs kivételével nem tudok olyan várost mondani, ahol egyhuzamban 10 napot értelmesen és aktívan el lehetne turistaként tölteni.


Kb. 10 nap a klasszikus portugál körútra elég: 3 nap Lisszabon, 1-2 nap kirándulás Lisszabonból (Sintra okkal a legnépszerűbb, de Cabo da Roca, Nazaré is jók), 1-2 nap Coimbra, 2 nap Porto, 1-2 nap kirándulás Portoból

jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem 2 nap bőven elég Lisszabonra.

Egyik város olyan mint a másik, én inkább a természetet járnám a helyedben.

jan. 16. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Tavaly voltunk, 5 éjszakát, bőven elég volt, ebből 1 nap Sintra+Cabo Da Roca, egy nap pedig Nazare volt.

Nekem maga Lisszabon nem volt annyira nagy szám, pedig már régóta meg szerettem volna nézni, de 3 nap ajánlott szerintem.

Meg elég sok elhagyatott épület van a város közepén, ez elég lehangoló ( [link]


Viszont a kis kirándulásokat imádtam, és az országba szívesen visszamennék, körülnézni (Faro, Porto stb).

jan. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!