Kezdőoldal » Utazás » Európa » Lehet manapság Oroszországba...

Lehet manapság Oroszországba utazni, EU állampolgárként?

Figyelt kérdés

Keresgéltem a neten, de alig találok információt a témáról. Rokonaimat, és barátaimat látogatnám meg, de ők sem tudnak semmit.


Ha igen, mennyire költséges, bonyolult?


Első körben arra gondoltam, hogy Minszken kersztül mennék, oda 30 napra nem kell vízum nekünk, aztán onnan vagy légi úton, vagy éjszakai vonattal tovább, Moszkvába. Hivatalos információt nem találtam sajnos a konzuli tájékoztatón.



jan. 18. 14:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Konzuli szolgálat oldalán le van minden írva

Drágább verzió a csak repülős Belgrádból, Isztambulból, stb mennek járatok moszkvába és szentpétervárra is, az kb egy 800-1000 euró.

Ha Szentpétervárra akarsz menni, akkor busz a legegyszerűbb, jelenleg Tallinnból, mert a finn határ még mindig zárva van, az egész retúrban számolva busz kb 100eur, repülő tallinnba, szintén 100 körül általában, de én pl múltkor kifogtam egyet 40 euróért, és a vízum 50 euró. Megveszel mindent, online igényeled a vízumot, 4 nap alatt értesítenek, hogy elfogadták vagy nem, ha nem akkor így jártál, én mindig 8 nappal előtte csinálom, hogy ha esetleg elutasítják, akkor legyen még időm, de eddig még ezzel sose volt gondom. A határátlépés után 16 napig tartózkodhatsz az országban. Moszkvába az út Minszken keresztül nem tudom hogy működik, nem oda szoktam járni.

jan. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
jan. 18. 18:57
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

"Első körben arra gondoltam, hogy Minszken kersztül mennék, oda 30 napra nem kell vízum nekünk"


Csak és kizárólag akkor, ha repülővel érkezel és távozol a minszki reptérre és -ről. Mivel a belarusz légitársaságok pont ugyanúgy ki vannak tiltva az EU-ból, mint az oroszok, így semmit sem spórolnál, sőt.

jan. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem mehetsz minszki kitérővel vonattal amúgy sem, mert a belarusz-orosz határon nincs ellenőrzés, nem tudnak beléptetni az országba. Az észt határon Narva felé van a legnagyobb esély, működik a közlekedés. Melyik város lenne a cél?
jan. 20. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásaitokat! Közben informálódtam én is, és valóban észak felé kell orientálódnom. Moszkva a cél, illetve pontosabban egy agglomerációs város.
jan. 22. 10:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!