Kezdőoldal » Utazás » Európa » Spanyolországban élők! Segitesz?

Spanyolországban élők! Segitesz?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Volna egy kérdésem. Magyarország ... katasztrófa. Nem kell bemutatni szerintem senkinek. Egy friss diplomás nem számithat többre 350 ezer nettónál, ami kész vicc, mivel Budapesten egy "elfogadható" lakás 200 ezertől kezdődik, plusz a rezsi, kaja és egyéb kiadások. Lehetetlen. Nem gond a lakótárs, de ha már egyszer az embernek van egyetemi diplomája...hadd engedjen már meg magának egy lakást. De ugye nem lehet mivel ez Magyarország.


Érdeklődni szeretnék, hogy a következő diplomák között melyik piacképesebb Spanyolországban:

- Kereskedelem és marketing

- Gazdálkodás és menedzsment

- Pénzügy és számvitel

(És mennyire gond, ha Magyarországon szereztem meg a diplomát és nem Spanyolországban?)


Nyelvek, amiket beszélek:

- angol (C1 nyelvvizsga)

- spanyol (B2 nyelvvizsga, de pár hónapon belül meglesz a C1)

- francia (B2 - nyelvvizsga még nincs)

Egyáltalán nem terverzek meggazdagodni vagy ilyesmi, csak letelepedni, bérelni egy lakást és megélni.



ápr. 2. 21:09
 1/4 anonim ***** válasza:
77%
Spanyolországban 1000x magasabb a munkanélküliségi arány fiatalok körében szellemi pozícióban, mint Magyarországon, szóval ha ott nem tudsz normális egzisztenciát kiépíteni neked semmi esélyed itt. Főleg ilyen munkakörökben amiket felsoroltál frissdiplomásként semmi esélyed így is borzasztóan sok a túljelentkezés. Vendéglátósként / mosogatóként van esélyed elhelyezkedni, amennyiben a spanyolt felsőfokon beszéled. Meggazdagodni pedig végképp nem fogsz, sőt inkább vegetálni szóval ha nincs kifejezetten kötődésed az országhoz milliószor jobban jársz valami gazdagabb országgal (pl: német, holland, skandináv stb...). Én azért élek itt mert spanyol-magyar állampolgár vagyok de egyébként Budapest környékén sokkal több a munkalehetőség szellemi pozícióban mint itt.
ápr. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A magyar pénzügy-számvitel szerintem felejtős.
ápr. 2. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Spanyolországban elég magas a munkanélküliség és a fizetések sem túl kiemelkedők.

Mi a párommal úgy költözünk Tenerife-re, hogy én távmunkában dolgozom egy ír cégnél

Párom felsőfokú spanyol/angol nyelven, és vért izzadt mire egy részmunkaidős állást kapott. a fizetése arra se lenne elég, hogy egy rendes szobát béreljen

Könyvelő amúgy, Írországban tette le a vizsgáit

ápr. 3. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Csinálj egy jó profilt, és nézz körül a LinkedIn-en.
ápr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!