Kezdőoldal » Utazás » Európa » Igaz, hogy Asztriában már...

Igaz, hogy Asztriában már büntetik, ha valaki akár tömegközlekedési eszközön maszkot visel?

Figyelt kérdés
Covid alatt a miénknél szigorúbb maszkviselési előírások voltak náluk, most meg már kifejezetten tilos? Ott dolgozó ismerős mondta, hogy őt figyelmeztették a rendőrök Bécsben, mert maszkot viselt két hete.

ápr. 18. 08:08
 1/7 b1812567 ***** válasza:
92%

Még jóval a Covid előttről van olyan szabály, ami az arc eltakarását tiltja. Értelemszerűen nem egészségügyi, hanem biztonsági okból. De ez inkább a randalírozók és bűnözők ellen szól nem pl. a békésen metrózó, buszozó állampolgárról.


Egészségügyi okból nyilván lehet hordani maszkot.

Az nem derül ki, hogy pontosan hol, milyen körülmények közt, miért történt a leírt eset. Lehet, hogy a rendőr volt túlbuzgó, vagy valami olyan körülmény volt, ami miatt indokoltnak gondolta.

ápr. 18. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Olyasmit mondtak neki, hogy orvosi igazolást kéne magánál tartania.

De német nem az erőssége ismerősömnek, a rendőrnek meg az angol nem ment. De így már értem a dolog hátterét.

ápr. 18. 11:23
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Talán azért figyelmeztették mert Bécs nagy város sok a külföldi illetve bevándorló.Egyébként nem hallottam még hogy büntetik.Télen a vonaton hordták is páran.
ápr. 18. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kizártnak tartom. Muzulmán nőket is lehet látni arcot takaró fátyolban.
ápr. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok, és hát tévedtem. 2017 óta tilos az arcot eltakarni. 150 eurós büntetés jár érte.
ápr. 19. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
32%

Amit a covid alatt csináltak az országok, az messze túl ment a józan ész határán. Azóta rájöttek, hogy túltólták a biciklit, de sajnos sok idióta van még most is, aki annyira berezelt, hogy azóta is hordja a maszkot egyfojtában, még a saját autójában is.

Ha beteg vagy és nem akarsz öszzeprüszkölni másokat nyugodtan hordhatsz, ezért nem fognak megbüntetni, de ha valaki annyira hülye, hogy most is hord maszkot egészségesen, az meg is érdemelné, hogy megbüntessék.

ápr. 19. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
48%
Nem tudja a bal kéz, mit csinál a jobb.
ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!