Kezdőoldal » Utazás » Európa » Egyszer olvastam valahol,...

Egyszer olvastam valahol, hogy Angliába indul olyan repülőjárat, ami reggel oda visz, este pedig vissza hoz, és ez direkt ilyen "shopping" járat. És az időeltolódás miatt nyerünk kint egy órát. Mit tudtok erről? Van valahol erről több információ?

Figyelt kérdés
Mondjuk én nem shoppingolni szeretnék :)
2010. nov. 9. 20:43
 1/4 anonim ***** válasza:
2010. nov. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hallottam ilyenről, de szerintem ez butaság.

Gondolj bele, egy óra a reptérig, min. másfelet várakozol, utazol kettőt, kikászálódsz a reptérről be a városba (ami mondjuk újabb 3/4 óra). Alsó hangon is 4 óra az odaút, ugyanennyi a visszaút. Én ezt nem csinálnám, az biztos. Egy nap alatt meg nem lehet se várost nézni, se vásárolgatni szerintem.

2010. nov. 9. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A Wizzairnél és a Malévnál is meg lehet oldani, de valóban elég kevés hasznos idő marad és fárasztó. Legalább egy éjszakát szerintem is érdemes eltölteni, az nem drágítja meg annyira az utat.
2010. nov. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
83%

Na, én utazási irodánál éppen fordítva csinálam ezt: a brit partner hozta-vitte repülővel az utasokat, mi pedig a budapesti szolgáltatásokat (busztranszfer, városnézés, ebéd, vásárlási idő, stb.) szerveztük és koordináltuk. A briteknél nagyon divatosan ezek az ún. one-day trip-pek, az ő zsebükhöz mérve nem is drágák. Keresztül-kasul utaznak Európában.

Mivel ilyenkor mindennek nagyon pontosan kell pörögni (sok ember, sok program, kevés idő), személyesen is kimentem a reptérre, ill. napközben az ebédhez. Az utasokkal is beszéltem persze, hiszen fontos tudni, hogy hogy érzik magukat. Elmesélték, hogy többnyire már hajnali 3-kor keltek (hozzánk 9 óra felé ért a gép) és a nap végén jó, ha 11-re hazaérnek (mi már 5 körül felszedtük őket a Belvárosban, 3/4 6-6 kor legkésőbb kint voltak a reptéren.

Összességében, ha jól bírod a strapát, megelégszel azzal, hogy csak "belekóstolsz" a városba, akkor buli elmenni, bár az átlagos magyar pénztárcának ez elég drága kiruccanás, bár fapadossal és némi zsebpénzzel nem csillagászati összeg. Érdemes mindennek előre alaposan utánanézni, Ha elég talpraesett, önálló vagy, nem kell csoporttal menni, csak lassítanak, visszafognak (gondolj csak bele, mire 45 ember felszáll a buszra...kinő a szakállad, ugyanez a leszállás, stb... csak fogy a drága idő), foglald le a neked tetsző fapados járat reggeli és esti járatán a jegyet és uccu neki!

Jó utat!

2010. nov. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!