Kezdőoldal » Utazás » Európa » Szlovákiában hogyan működik a...

Szlovákiában hogyan működik a tanítás?

Figyelt kérdés
mettől-meddig (szept. 1.-jún. 15?) "sorrend" (Óvoda, általános, közép, egyetem stb?)
2009. jan. 10. 20:39
 1/4 tade ***** válasza:
100%
Szia. Hat mar eleg regen volt, hogy alapsuliba jartam, hat meg ovodaba, de azert meprobalom. Ovodaba, ha jol emlekszem 3 eves kortol vesznek fel, ahol letezik kiscsoport(3-4 evesek) kozepcsoport (4-5 evesek) es nagycsoport (5-6-7 evesek). Ezek utan van a beiratkozas az alapsuliba. En konkretan 7 eves voltam (vagyis evvesztes), amikor elkezdtem az elso osztalyt. Nalunk annyiban kulonbozik a tanitas, hogy a legjobb jegy az az 1-es, mig a legrosszabb az 5-os. A tanitas szeptemben 1-en kezdodik es junius vegeig tart. (Bar lehet azota valtoztak a dolgok) Az alapiskola 9 evig tart, vagyis nalunk 9.-et is kell jarni. Van lehetoseg 4. osztaly utan 8 eves gimibe jelentkezni. A 9. ev elvegzese utan ballagas, utanna mehetsz gimibe, szlovakba, vagy magyar-gimibe, kozepsuliba,szinten szlovakba vagy magyarba ahova jolesik. A gimi (ha nem 8 evesbe menetel) 4 evig tart, ugyanugy a kozepsuli is. En szemely szerint GYorbe tanultam tovabb, ahol szinten kilencedikkel kezdtem (meg 1 evet vesztettem :( A fosulin kredites rendszer van, vagyis bizonyos pontszamokat kell elerned, hogy ev vegen atengedjenek. A foiskolak 90%-a ingyenes, vagyis nem kell tandijat fizetni, ha megis akkor az sokkal de sokkal kevesebb, mint Magyarorszagon. Kituno atlaggal felveteli nelkul is felvesznek bizonyos egyetemekre. Hat talan roviden es tomenyen ennyi.
2009. jan. 10. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, erre voltam kíváncsi :)
2009. jan. 11. 09:40
 3/4 anonim válasza:
nem tévedtetek nálunk ez igy van
2009. ápr. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
hat meg annyi hogy a szept1.tol van elmeletileg a tanitas de csak masnap megyunk suliba mert szept.1. allamunnep, es jun.30.-ig jarunk suliba
2009. máj. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!