Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha választhatnál, akkor...

Ha választhatnál, akkor Németországba vagy Nagy-Britanniába utaznál, melyik részére, és miért?

Figyelt kérdés
2010. nov. 18. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
77%

Nagy-Britanniában már jártam, főleg Londonban és pár vidéki kisvárosban is, de nemigazán tetszett. Németországban még nem jártam, úgyhogy az jobban érdekel. Elsősorban Berlinbe mennék el, mert sok jót hallottam róla, Frankfurtot is megnézném.

Ott vidékre főleg Niedersachsen-be mennék Wolfsburg környékén valahova, a délkeleti Bajor-rész annyira nem izgat, mert nagyon konzervatív helynek hangzik, bár a Fekete-erdő szép lehet.

2010. nov. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%

Németországról én is jobbakat hallottam.

Oda mennék ha választanom kellene,de minkettő érdekelne.

2010. nov. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én mind a kettő régiót ismerem. A krédés, hogy mit szeretnél látni? Skócia és Wales gyönyörű, de nekem Cornwall is tetszett, a doveri sziklafal pedig... :)


Ellenben Németországgal kapcsolatban elfogultabb vagyok, jobban is ismerem. Baden-würtemberget és Bajorországot elég alaposan bejártam, a Fekete-erdő és a Bodeni-tó lélegzetelállítóak, és persze a sok régi kastély és kisváros... Kelet-Németország is teli van szép helyekkel, Berlint egyszer meg kell élni (ahogy Londont is), de ha teheted, nézz el Spreewald-ba is.

2010. nov. 18. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Cornwall tényleg szép,de a doveri sziklafal az csak egy nagy fehér fal..Aki komppal megy haza az mind látja.Mi rendszeresen komppal utazunk,és egyszer úgy mentünk,hogy Doverben városnézésre is menjünk..Semmivel sem különb( a doveri fehér sziklákon kívül) mint bármelyik más vidéki Angol városka.

Bár tény és való,hogy sok érdekes dolog van Angliában amit érdemes legalább egyszer megnézni,de Németország helyrajzilag sokkal szebb,főleg nyáron.

Angliában érdemes megnézni Stratford Upon Avon városkát,mert igaz Angol városka..

Érdemes egyszer elmenni megnézni Stonehenge de csak azért,hogy elmondhasd Láttad.Érdemes elmenni a Anglia egyetlen egy Tank múzeumába,mert igazi Tigris tankot lehet látni..Ha már ott van az ember érdemes pár km-rel arrébb bemenni a Monkey world -be ..

Érdemes..Németországban csak egyszer voltam,de sajnos sok mindent nem láttam,pedig biztos szép város..

Mivel Angliában élek,és igyekszem mindent megnézni amit lehet,így inkább Németországba mennék,és mindent megnéznék ami érdekes,és szép..Amire a szívem vágyik hogy végre megnézhessem kívülről-belülről amit II.Bajor Lajos épített a Neuschwanstein kastélyt. Ha jól tudom Németország déli részén található..Na ezt nem hagynám ki..Persze a többi kastélyokat is megnézném..

2010. nov. 20. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Londonba mennék és kipróbálnám a kanapészörföt, hogy ingyen lakhassak ott. :)

[link]

2010. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy Britanniába, Angliába. Mert London szép (ide jönnék), és azért, mert Németországba minden nyáron elmegyünk, néha kétszer is.
2010. nov. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szerintem Nagy-Britannia London. Nagyon szép és mozgalmas város :) ... attól is függ hogy melyik nyelvet tudod jobban? angol vagy német? s attól is hogy miért mész? csak kirándulni?
2010. nov. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nagy Britanniába elmennék, mert még nem voltam.

Németország rulez, imádom. Berlin az egyik kedvenc városom, Frankfurtba most készülök, a vidéki városok meg tüneményesek.

Ha még a pénz is számít, akkor egyértelműen Németország. Alig hittem el, hogy olcsóbb a kaja, mint itthon :)) De a szállás is...

2010. nov. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Németországba azért mennék, mert csak néhányszor voltam és nem ismerem, így sok lenne az új felfedezni való. Angliában éltem pár évet és mindig nagyon szívesen megyek, egészen más a hangulata. De ha választhatnék, akkor SKÓCIA! Csak egyszer voltam ott és elvarázsolt!! Tavasszal, vagy nyáron mennék, az ősz és a tél elég hideg ott.
2010. dec. 6. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!