Kezdőoldal » Utazás » Európa » Anglia jó hely? Megélnénk ott...

Anglia jó hely? Megélnénk ott jobban mint itt?

Figyelt kérdés
Most vagyok 22 éves (nő) befejeztem az egyetemet (gazdaságinformatikán végeztem) értek a számítógépekhez a alapvető közgazdasági dolgokhoz. Az angol tudásom nem folyékony de, kint biztos az lenne. A férjem tűzoltó de, kitanulta mellé a mixer-séget. A férjem is kb azon a szinten van nyelvtudásból mint én. De vannak kint ismerőseink (férjem nővére). El bírnánk helyezkedni kint??? Pesten már kaptam ajánlatot de, nem akarom itt hagyni a férjemet. Viszont mind2 benne lennénk Angliába és végül is anyagilag is megtehetjük hogy, kimegyünk ha eladjuk a lakást. Ha haza akarunk jönni még mindig itt van anyuék háza...:)érdemes lenne végleg kiköltözni?
2009. jan. 19. 15:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ne úgy induljatok neki, hogy végleg, hanem csak, hogy kimentek és majd ahogy alakul. Amúgy igen jó hely.

Én a nyáron költöztem ki. Az árak ugyanolyanok mint itthon (kivéve ha drága albérletet fogtok ki). Ha az időjárást és a sok buta angolt eltudjátok viselni, akkor nagyon jó hely. :)

2009. jan. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
hát voltunk már kint 2 hétre az volt a legtöbb. Csak mivel messze van a fővárostól a nővére lakása kicsit nehéz volt megközelíteni és rendesen szétnézni.
2009. jan. 19. 19:22
 3/8 A kérdező kommentje:
de azért köszi :) még átgondljuk
2009. jan. 19. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:

A férjed biztosan kapna valamiféle munkát (mondjuk egy bárban), de te ne számíts arra, hogy egyből a diplomáddal kapsz majd melót... Azt megtartják maguknak az angolok. De egy étteremben, wc-t takarítani tutira alkalmazni fognak, vagy szállodában recepciós stb (tehát a silányabb munkákra vennének fel).

És sajnos a nyelvet is meg kell szokni, mert teljesen máshogy ejtik ki a szavakat, mint ahogy azt itthon tanítják... De ha merészek vagytok, és vállaljátok a kezdeti nehézségeket, akkor megéri kiköltözni mindenképp!!! (több barátom is él Londonban, ezek az ők tapasztalataik.)

Sok sikert és kitartást! :)

2009. jan. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

A lányom nyáron ment ki Londonba a vőlegényével.A fiú építkezésen dolgozik, a lányom három nap alatt kapott munkát egy kávézóban.Most is ott dolgozik.Bérelnek egy egyszobás kis lakást Észak-Londonban. Anyagilag jól kijönnek. Angoltudás nélkül nem lehet. Az utazás az albérlet drága.egyébként az árak olyanok mint itthon.Először kicsit nehéz lesz meg furcsa de próbáljátok meg, ne féljetek.

Sok sikert nektek.

2009. jan. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ahogy valaki már leírta, a jó munkákat megtartják maguknak az angolok. Mi kelet-európaiak az aljamunkákat végezzük, persze nekünk ez nem is aljamunka, csak nekik! :) Gondolok itt ilyenekre: árufeltöltő, gyári munkás, pincér, szakácsa, konyhai kisegítő, gondozó, gyerekvigyázó, stb.

Én és a férjem otthon egy jól menő multinál dolgoztuk ki a belünket, itt én gondozó vagyok, (fogyatékosokkal) a férjem is felcserélte az íróasztalt és a fehér inget a Tesco polcai pakolására. Viszont 3 év alatt az órabére 5 font valamiről már majdnem 8 font, mivel középvezető lett, ugyanis itt a Tesco olyan mint egy átjáróház, ő viszont komolyan gondolta a karrierjét. Én is nagyon élvezem amit csinálok, megbecsülnek és jól megfizetnek. Minden évben 2x vagy 3x megyünk valahova, köztük természetesen Magyarország, de más helyek is. Nagyon olcsók a repjegyek. (fapados)

Ha nem féltek attól hogy ilyen körülmények között kell dolgozni, lesz segítség az elején, akkor bele kell vágni! Sokáig eltarthat amíg munkát találtok, (hónapok) mert itt semmit sem intéznek el gyorsan. Persze szerencse is kell. Én sem adnám el a lakást, majd eladjátok egy fél év múlva, akkorra már el tudjátok dönteni, szerettek-e itt élni, meg tudjátok-e szokni a sok esőt, meg a "hideg" angolokat!

Sok szerencsét!

Inda

2009. jan. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem akarok riogatni senkit sem,de sajna nagyon rossza helyzet Angliaban!!!Nincs munka,oda ert a valsag:(

Kuldik haza a vendeg munkasokat,sott olyanrol is tudok,akiket megfenyegettek,mert elveszik egy ilyen rossz idoszakban a munkat!!!

Mi Hollandiaban elunk,es rengeteg kulfoldon elo magyarral tartjuk a kapcsolatit,innen tudom,hogy nagy baj van naluk jelenleg!!

2009. febr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nikcsi ***** válasza:

En itt elek mar 4 eve es megnyugtatlak, hogy nem rosszabb a helyzet mint mas nyugat-europai orszagban. Szerintem vagjatok bele nyugodtan, de minel elobb, mert hallottam mar olyat, hogy talan szigoritjak a kulfoldi munkavallalok bevandorlasat, de ez csak pletyka. :)

Igazuk van a tobbieknek, nem fognak magukkal kib..ni az angolok hogy nem engedik be a kulfoldieket, akkor lennenek csak igazan gondban. ki vegezne el helyettuk az un. alja munkakat. :)

Sok sikert!

2009. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!