Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ausztriában hosszabb ideje...

Ausztriában hosszabb ideje élő magyarok, van-e különbség az osztrák és a magyar mentalitás között? Tényleg ott kedvesebbek az emberek?

Figyelt kérdés
Gondolok olyasmire, hogy itthon buszon, metrón, villamoson mindennapos a lökdösődés, tolakodás, udvariatlanság, a boltokban mogorvák az eladók, viszont amikor kimegyünk Ausztriába, ott még nem találkoztam ilyesmivel.
2010. dec. 14. 17:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam többször is ausztriában és nagyon kedvesek voltak a vendéglősök és az eladók is. Pedig azt mondják, hogy a németek/osztrákok ridegek...

Sajnos a magyar mentalitás nagyon megváltozott, az emberek tényleg tojnak a másikra (persze vannak kivételek).

Ilyen az is, hogy az autósok nem jeleznek egymásnak ha pl rendőr van az úton. Hogy azért is megfogják a másikat. Pedig máshol az autósok is összetartanak (fényjelzés stb...), na meg a boltosok...

Rokonaim kint élnek, és a körülöttük lévő emberek nagyon kedvesek. :)

2010. dec. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ami engem nagyon-nagyon meglepett, hogy pl., ha át akarok menni az úttesten, sokszor az első, de a 2. autós biztos, hogy megáll és átenged. Ugyanez Magyarországon hosszú percekbe telik. Ha vásárolok egy boltban, az eladó kedves, előre köszön. Ugyanez itthon: köszönök, senki nem köszön vissza és alig várom, hogy kint legyek már az üzletből, olyan mogorva, szájhúzogatós az eladó.
2010. dec. 14. 18:25
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Na azért ne ferdítsünk!

Azért mert 200 km-rel arrébb vagyunk miért lenne teljesen más világ?

Persze az emberek kiegyensúlyozottabbak, jobb anyagi helyzetben vannak és ezáltal vidámabbak mint nálunk. Nálunk 8 éven át fosztották az országot kúrcsány és társai és most örülök ha anyámnak tudok karácsonyi ajándékot venni.

Ugyanez van mindenkivel. Senkinek nincs pénze sokan rosszkedvűek, mogorvák, türelmetlenek. De én olyannal hogy a bolti eladó kirívóan bunkó legyen még nem találkoztam. A buszon reggel 100-an vannak nyilván az emberel meg-meglökik egymást normális ember ilyet direktbe nem csinál.

Örökké mosolygó embereket addig ne várj amíg nincs rá okuk hogy mosolyogjanak. És most sok embernek nincs rá oka...

2010. dec. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem az utolsó 8 év fosztotta meg az embereket a megélhetésől,hanem az utolsó 20 év- Most pedig Orbán végképp a földbe döngöli az emeberk többségét.

Én Németországban jártam,onnan vannak tapasztalataim. Az emberek segítőkészek,udvariasak,az autók átengedik a gyalogosokat,az eladók segítőkészek.

Magyar országon ennek az ellenkezője jellemző. Legfeljebb a maszek boltokban udvarisa az eladó,de ott sem mindegyikben,.

2010. dec. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%

Ausztria teljesen más világ.

Én igen közel lakom a határhoz és ezért gyakran átmegyünk, és komolyan mondom a határ átlépése után mintha egy teljesen más világban lennék. Az utak nagyon jók, egy romos házat nem látsz, az eladók kedvesek és azért mert magyar vagy semmi megkülönböztetés nem ér sőt az eladók legtöbbször még beszélek is valamiit magyarul....és még sorolhatnám.

bárcsak pár kilométerrel arrébb születtem volna..

2010. dec. 14. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Igen, én is azt tapasztalom, hogy Ausztria teljesen más világ. És nemcsak az anyagiak miatt, más az emberek mentalitása, ők tényleg EURÓPAI országban élnek.
2010. dec. 14. 19:09
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát azért velünk fordult elő olyan hogy amikor az EB idején a sógoroknál voltunk hogy megkérdeztük angolul a rendőrt hogy van e valahol normális parkoló a rendőr ránézett a rendszámra majd odavetette hogy kérdezzük meg mástól.
2010. dec. 14. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
89%
A rendőrök minden országban idióták ezt én is tanúsíthatom.
2010. dec. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
79%
Az elmúlt héten 2x jártam Ausztriába, 2 nagyvárosban és én igazából semmi különbséget nem láttam a két ország között. Ha nincsenek a feliratok akkor fel se tűnik, hogy nem Mo.
2010. dec. 14. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
ezerszer jártam már Ausztriában, igazából a nagyvárosok és környékén hasonló a mentalitás, mint itthon, főként Bécsben, de pl. Salzburg és a környező falukban, Salzkammergutban nagyon kedvesek az emberek. Pl. egyszer Bad Goisernben bezárta a bácsi a boltot, utánamentem, hogy vásárolnék még és mosolygott és kinyitotta még nekem. Kicsit nyugodtabb ott az élet, az biztos. A másik véglet, Bécs mellett éjszaka kirabolták a körülöttünk alvókat a kempingben.
2010. dec. 15. 01:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!