Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mit várhat egy asztalos,...

Mit várhat egy asztalos, restaurátor mester Angliában?

Figyelt kérdés

Tisztelettel érdeklődnék a kint élők vagy kint dolgozóktól, hogy Angliában egy asztalos,faiparos, antik bútor restaurálásához is értő mesterember milyen lehetőségekre számíthat, ha ki akar menni/élni Angliában?

Tudom, hogy ott nem így nevezik, de a lényeg, hogy a famegmunkálás, bútorok, mindenféle összeszerelés, hegesztés, fémes munkák terén sok éves (16) tapasztalatom van. Nem igazán a heti 90 órás munkarend érdekelne, hanem a precíz, igényes, normális munkaidős lehetőség/normális bérezés. És nem munkaközvetítőn keresztül, aki lehúz. Nos, aki kint él és van ideje, infó szinten segítene? Csak, hogy tisztában legyek a valósággal, a lehetőségekkel. Ha kimegyek/megyünk, akkor valami szakmai részen helyezkednék el szivesen. Az sem zavarna, ha az elején kisegítőként egyszerű munkákban, hogy megtanuljak normálisan beszélni, beilleszkedni. Az építőjellegű segítséget előre is megköszönöm.


Szaki


2010. dec. 18. 10:17
 1/3 anonim ***** válasza:

Kint élek évek óta..Egy kérdésem lenne.Mennyire tudsz angolul?

38/N

2010. dec. 18. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Nem várom el, hogy munkaközvetítő legyél. Egyébként senkitől sem.:-) Csak információra van szükségem és senkivel szemben sem szeretnék tolakodó lenni. A kint élők, esetleg szakmában dolgozók tudnak valós információval szolgálni. Csak akkor mennék lehetőség esetén is, ha felkészítenek egy olyan alapszintre (beszéd), hogy biztonságosan kimehessek. A volt szakközépiskolai tanulmányomat nem tartom eléggé erősnek ahhoz, hogy beszéljek, értsek. Ezért inkább felkészülnék újra. Tudom, hogy a legtöbb dolog csak az angol tudáson múlik és a többi csak az után jön. 34 éves vagyok. Esetleg privátban írhatnál, megköszönöm. Maradok tisztelettel!

2010. dec. 19. 10:29
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is csak azt mondhatom, hogy tanuld meg a nyelvet, de rendesen! És ne várj senkire, hogy majd munkához vagy lehetőséghez segít, hanem indulj neki és csináld. Kezdj el valamit, majd rázódj bele az életbe és kezdj el szakmán belül is keresgélni. Bizonyíts és járd ki az utat. Csak és kizárólag így lehet. Csak így nem fognak 90 órás heti igénytelen melóra fogni. Amúgy meg a közvetítők nem lehúzók, de nem az otthoni közvetítőkre gondolok, hanem az itteniekre. Itt eléggé elfogadott, hogy fejvadászon keresztül keresik meg a munkatársáakat, vannak különböző ügynökségek. Ha itt vagy, akkor elsősorban náluk érdemes érdeklődni és az elején, bármilyen minimálbéres melót elvállalni, mert abból lesz a tapasztalat, amiből később jobb munka is.
2010. dec. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!