Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kiskorú utazhat felnőtt...

Kiskorú utazhat felnőtt kíséret nélkül repülőn?

Figyelt kérdés

14 éves gyerek felnőtt kísérete nélkül Angilából Skóciába utazhat repülőn??

Hallottam olyat,hogy a stewardess-ek ilyenkor figyelnek rá...ezért külön kell fizetni??ha igen mennyit,és hol kell ezt eggyeztetni?


2010. dec. 18. 16:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Kell fizetni érte, az ára a légitársaságtól függ, náluk kell egyeztetni. Ilyen szolgáltatás (unaccompanied minor) csak a hagyományos légitársaságoknál van, fapadosoknál nincs. Utóbbiak nem fogadnak egyedül utazó 14 év alattiakat, csak ha a jegyfoglalás egyidejűleg történt egy felnőttkorúéval. Szóval még az sem megoldás, hogy a reptéren egy szimpatikusnak tűnő utasra rábízod, hogy csináljon úgy, mintha együtt lennének.
2010. dec. 18. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


Itt van minden, amit tudnod kell róla. A lényege, hogy 14 éven aluli gyerek csak úgy utazhat, ha megrendeled neki ezt a Skyflier Solo elnevezésű szolgáltatást, ami Nagy-Britannián belül 50 dollár egy útra (azt ne kérdezd, miért nem fontban adják meg). A szolgáltatás a neten nem foglalható, csak földi irodában. Meg persze le van írva a pontos menete is a dolognak, milyen papírok kellenek, hol mit kell tenned stb. Az egész oldalt nem tudom ide lefordítani neked, de ahol foglalsz, úgyis segítenek.

2010. dec. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
14 év alatt nem utazhat.nem kell egyeztetni vagyis nekem nem mondták az utazási irodába.
2010. dec. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
van egy ilyen szólgáltatás a sztuárdessz kiséri a repülön a kiskorut én már akkor az átkosban is így utaztam 3 évesen a nagyszüleimhez. a végén a sztuárdesz egy táblával állt a nagyszüleim nevével és onnan tudtták hol a sztuárdesz akivel vagyok mert ugye én nem nagyon látszottam a tömegben .
2014. jan. 1. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!