Kezdőoldal » Utazás » Európa » Külföldi hotelmunkákról...

Külföldi hotelmunkákról vélemény? Csak tapasztalattal rendelkezők válaszoljanak!

Figyelt kérdés
Hol jobb? Németország vagy Ausztria? VAGY máshol még jobb?Melyik ország,régió? A nagy vagy a kis szállodában jobb? Tapasztalatok, elvárások(nyelv...stb.)...minden érdekelne.Fizu,kaja,szállás,szabadnapok...? Van aki csak tarisznyával vágott neki és bejött :)? De várom más területen dolgozók tanácsait is (én azért ebben gondolkozom mert itt megoldott lenne a szállás és kaja amíg belejövök)
2010. dec. 27. 19:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Én Londonban vagyok, egy elég nagy szállodában. Munkakörtől függ, hogy mennyire kell a nyelv. Mig pl egy szobalánynak nem szükséges tudnia (angolul), addig már az eggyel magasabb beosztásban is KELL a jó nyelvtudás. Szóval szar munkához nem feltétlen kell, de minél jobb mnkakört szeretnél, annál jobban kell vágni a nyelvet. Én pl mindig is jó voltam angolból, de otthon nem tudtam szinten tartani a nyelvtudásom, és nagyon sokat felejtettem. De igy sincsenek kommunikációs problémáim, sem a munkahelyen, sem máshol. De azért ez kevés még ahhoz, hogy bátran merjem állitani, hogy "magabiztosan, bárkivel tudok angolul kommunikálni".

Nálunk van reggeli, ebéd és vacsora is, de lakótársaméknak, másik szállodában nincs. Fizu az nagyban függ a beosztástól, mig egy szobalány teljesitmény után kap bért, az összes többi munkakör már órabéres (ami ugye heti fixet jelent, nem kell izgulni, hogy na akkor most mennyit kapok???). Szabadnap nekem heti kettő van, össze vissza, mert bolondok az irodában, szabadság pedig minden egy hónap után 2.5 nap, amit a 3. hónap után vehetsz ki leghamarabb. De ez Anglia, és nem Ausztria v Németország, ott nem tudom, hogy van ez. De remélem valamennyit segitettem. :D Üdv! :D Ja! Még valami! Szállást nem ad a szálloda, de van olyan is, ami ad. Ez már "részletkérdés".

2010. dec. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

és Te hogy kerültél ki Londonba?

én gyakorlatra szeretnék kimenni.

2010. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vettem egy repülőjegyet, és jöttem :D


Viccet félretéve, nekem nagy álmom volt, hogy Londonban élhessek. Fix munkám nem volt, de négy nap után sikerült találnom ezt a szobalányos dolgot. Hogy otthon mennyire fogadják el gyakorlatnak, azt nem tudom, a magyar oktatás nagyon idióta rendszerű. Sajnos, ebben a részében nem tudok segiteni.

2010. dec. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!