Kezdőoldal » Utazás » Európa » Svájc német és olasz nyelvű...

Svájc német és olasz nyelvű részein is beszélnek azért valamennyire franciául?

Figyelt kérdés
2010. dec. 30. 12:14
 1/3 anonim ***** válasza:
A német nyelvű részen mindenképp, az olaszt nem tudom.
2010. dec. 31. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Megfigyelésem szerint németsvájcban jobban tudnak franciául, mint franciasvájcban németül. Olaszsvájcban meg szerintem úgy általában azért beszélhetnek jobban franciául, mint németül, mert a latin ajkúak általában inkább másik latin nyelveket szeretnek tanulni (egyébként Olaszországban is ez a helyzet).

Svájcban egyébként a három államnyelvből (tudom, négy van, de a rétoromán eléggé jelképesnek mondható súllyal rendelkezik) kettőt minimum megtanul mindenki (plussz általában angolul is, vagy egy másik "tényleg idegen" nyelven) az iskolában.

2011. jan. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
igen, jóval többen vannak így, mint a franciasvájcban német nyelven beszélők. Ezt a németet amúgy sem lehet németnek nevezni...de igaz, h sokan angolul is tudnak
2011. jan. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!