Kezdőoldal » Utazás » Európa » Kézipoggyászba vagy a feladand...

Kézipoggyászba vagy a feladandó bőröndbe tegyem?

Figyelt kérdés

EU-n belül átszállással utazok. Nem tudom, hogy ezeket a dolgokat melyik táskába tegyem, egyáltalán vihetem-e.


-szaloncukor

-1 szál kolbász (saját készítésű, tehát nem cimkézett)

-halászlé alap lefagyasztva (saját készítésű, hőálló táskába tenném)


Az utazás összesen (átszállással) 4 óra lenne.

Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. jan. 4. 08:57
 1/8 arbeitmachtfrei ***** válasza:
Jórészt ezeket a dolgokat kézipoggyászként fel sem viheted repülőre.
2011. jan. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A szaloncukorral nincs baj, azt én is vittem kézi pogyászban, de a többit nem viheted fel a gépre.
2011. jan. 4. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval kézipoggyászként nem vihetem fel ezeket a dolgokat, vagy a bőröndbe sem rakhatom?

Arról már hallottam, hogy más kolbászt, szalámit visz, de ugye azok cimkézettek. A házi dolgokkal van a probléma?

2011. jan. 4. 11:25
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad hova mennél..A kézipoggyászba ezeket ne tedd,mert nem engedélyezett.(főleg a fagyasztott halászlé) Bár a szaloncukor mehet..

Érdemes megnézni hogy az adott országban mit lehet bevinni..

Vannak országok ahová semmilyen ételt,növényt és állatot nem lehet vinni..és itt teljesen mindegy,hogy bolti kolbász vagy házi..

Ha meg az adott országban engedélyezett akkor inkább a nagy bőröndbe pakold..Úgy a biztosabb..

2011. jan. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Finnországba, azon belül Tamperébe megyek és Helsinkiben váltok gépet.

Utána nézek, hogy mi érvényes Finnországra, de gondoltam az, mint a többi EU országra...

Ha valaki előbb megtalálná a választ (lehet-e vagy nem ezeket az ételeket vinni) nagyon hálás lennék ha leírná ide.


Még két kérdés: túró rudit kézi poggyászba lehet tenni? Ha itt Magyarországon a reptéren veszek innivalót akkor azt átszállásnál felvihetem a tamperei gépre? Vagy megint be kell csekkolnom és elveszik?

2011. jan. 4. 14:56
 6/8 anonim ***** válasza:

Turó rudit lehet vinni kézipoggyászba (bár ha műanyag dobozba rakod,akkor jó helyen van a nagy bőröndben is.

Üdítőt az tuti nem viheted át a másik gépre.A szabályok ott is érvényesek,és nem érdekli őket,hogy te hol vetted..

2011. jan. 4. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Tegyél mindent az utazóba, én is úgy viszem át a dolgokat.
2011. jan. 6. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Ma utaztam és a bőröndbe (feladott poggyász) raktam mindent, amit feljebb írtam. Semmi gond nem volt :)
2011. jan. 6. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!