Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen az élet Barcelónában?

Milyen az élet Barcelónában?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van itt valaki aki kint él, vagy élt Barcelónában? Hogy sikerült kijutni, és mennyi pénz kell hozzá minimum?

Idén tervezem a kilépést a nagy életbe, és mivel Magyarországon a jövedelmek olyan rosszak, hogy egy lakás vásárlása is évtizedekbe telik, nem még egy házé ha családot akarsz így külföldön gondolkodtam. Rendezvény és utazásszervező diplomám lesz, angol és spanyol középfokkal. Párommal mennék természetesen.

Kint talán több esély van arra, hogy megteremtsem magamnak a jó kis körülményket.

vannak tapasztalatok?


2011. jan. 5. 12:48
 1/3 A kérdező kommentje:

Barcelóna amúgy csak egy ötlet..tetszik a spanyol nyelv, meg tanultunk róluk, hogy elég nyitott emberek, és vidámak..

ha más spanyol városban vannak eféle tapasztalatok azt is szívesen várom:)

2011. jan. 5. 12:51
 2/3 anonim ***** válasza:

Nekem egyik barátnőm él Barcelónában. Mondjuk ő nem úgy ment ki, hogy odament, hogy aztán vagy lesz valami, vagy nem, hanem konkrét állásajánlatot kapott, még akkor, amikor Magyarországon élt. Pontos részleteket nem tudok, de az a személyiség, aki nagyon jól bánik az emberekkel és nagyon sok ismerőse van, továbbá dolgozott már hotelben külföldön és amúgyis teljesen folyékonyan beszél angolul. Egyik külföldi ismerőse kereste meg azzal hogy szeretné, ha ő vezetné a panzióját. Valamikor ilyenkor télen beszéltek róla, és kapott 3 hónapot, hogy felkészüljön. Ő mondjuk spanyolul egyáltalán nem beszél, de ugye ez annyira nem fontos egy tenerparti panzióban, mert úgyse spanyolok mennek oda...

Ő pl nagyon jól érzi magát, a barátjával ment ki, de a barátja nem ott dolgozik, hanem alkalmi ipari alpinista munkái vannak (mert előtte is ipari alpinista volt Magyarországon). 1 éve dolgoznak kinn, nagyon jól érzik magukat, nem tervezik, hogy hazajönnek, de azért nem keresik halálra magukat, de nem akarnak házat venni és gyereket vállalni se egyelőre, ezért ez őket nem izgatja. Amúgy sem olyan a gondolkodásuk, hogy családiház, autó gyerek, de szerintem erre nem is lenne most lehetőségük.

Jó ha tudod, hogy spanyolországban az emberek többsége nem él jobban, mint Magyarországon. A barátnőmék is a pakisztáni negyedben bérelnek egy egyszobás kis lakást, de mivel ők a kaland kedvéért vannak ott, ők nagyon élvezik.

Meg az, hogy középfok, az ok mindent jelenthet, de ha őszinte vagy magadhoz, akkor te tudod, hogy mennyire is beszéled őket... Valamelyik nyelvet közel folyékonyan kell beszélni legalább ahhoz, hogy egy idegen országban boldoguljon az ember. Ez vonatkozik nem csak spanyolországra, hanem bármelyikre a világban. Mondjuk hotelekbe mindig keresnek személyzetet, első lépésként talán ez jó kiindulás lehet (mondjuk egy szobalányi állás). De azért nagyon merész amit terveztek....

2011. jan. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Barcelonában sajnos ha komolyabb állást szeretnél, olyat pl, ahol ügyfelekkel is foglalkoznod kell, nem árt katalánul is beszélni a spanyol mellett. És ha nem vagy olyan szerencsés, h rögtön ajánljanak állást, a spanyolodnak nagyon jónak kell lennie. És még sok helyen az anyanyelvi angolt is elvárják. Kinn éltem én is és rengeteg ilyen álláshirdetést találtam...amúgy elég rossz most épp a helyzet, nagy munkanélküliség van, sok a külföldi próbálkozó és tényleg nem vmi nagyon jó a fizetés. Persze a mo-i fizetésekhez képest jól hangzik, de az albérlet általában elviszi a pénz jó részét, ha rendes körülmények között akarsz élni. Szerintem egyébként Madridban nagyobb esélyetek lenne, vagy a tengerparti részeken a turizmusban lehet próbálkozni...sok sikert, egy próbát megér
2011. jan. 6. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!