Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországról adnátok egy...

Olaszországról adnátok egy kis infót?

Figyelt kérdés

Aki tud legyen szíves írja már meg nekem,hogy Olaszországban milyen árak vannak? Úgy értem mennyibe kerülne egy éttermi ebéd/vacsora fogyasztása.Mennyibe kerülne ha mondjuk pizzát vagy hamburgert ennék utcai árusoktól vagy alapjáratban egy boltban mennyibe vannak a kaják/italok..Velencében ha ahol látnivalók vannak,ott kell-e fizetni belépőt(Pl múzeumok) ha igen mennyit..

Turisztikailag érdekelnének az árak..

Köszönöm előre is a segítségeteket.

38/N


2011. febr. 8. 16:06
 1/10 anonim válasza:

[link]

itt nézz szét!

2011. febr. 8. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
köszönöm,megnéztem....A linkben leírják,hogy a boltokban mennyi az ára..ez is hasznos infó nekem..De még mindig nem tudom,hogy étterembe vagy utcai bódékban mennyi a gyors kaják ára,vagy mennyi szokott lenni egy belépő múzeumokba vagy más helyekre..Mennyibe kerülnek a szuvenír ajándékok például.Engem mint turista érdekelne..
2011. febr. 8. 16:31
 3/10 anonim ***** válasza:
2011. febr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a linket.ár ezt is olvastam..De lehet hogy én nem írtam ki jól a kérdést..Nem OLASZORSZÁG földrajzi helyzete érdekel(ezt tudom) hanem hogy milyen árak vannak arra felé.Egy étterembe,esetleg egy múzeum,vagy strand belépő..Ilyesmi érdekelne..
2011. febr. 8. 18:01
 5/10 anonim válasza:

szia


Mi már háromszor volzunk olaszban mindig máshol. az éttermekben általában egy pizza5 eurónál kezdődik a sonka szalámis kb 7 euro. az italok viszont drágák az ételárakhoz képest. sok helyen lehet kapni pizza szeleteket meg sima sültkrumplit is. mi mindig elmentünk helyi bevásárlóközpontokban és szerintem nem olyan vészesek az árak. náluk nincs párizsi meg iylesmi hanem töménytelen mennyiségű sonka van mint felvágott de annak minden fajtája. ezek nem túl olcsóak, viszont mind csak minőségi és nagyon finom. a sajtkrémek kb 2 euró körül vannak. de pl: 1 doboz tojás tavaly akciósan 1 euró volt (hát nálunk sem olcsóbb)Az ásványvíz üzletekben nagyon olcsó 4 vagy 5 euró volt 6*2 liter. A gyümölcsök nagyon szépek szoktak lenni. A fagyi 2 euró két gombóc, de nálunk az 4-nek felel meg. a pékárut mindenhol kérni (pult van még a bevásárlóközpontokban is) kell, vagy csak olyat tudsz venni ami előre van csomagolva. soka spár és a Lidl is. a Lidl pl a tortellini meg a tészták olcsóbbak voltak mint nálunk. a kv ugyanannyi.


Velence: pár szenvicset csomagolni kell és vizet is vinni mert az nagyon drága, mint nálunk a budai vár. pl lehet kapni 4 euróért 1 kv-t. a belépőket nem tudom mert csak egy napot voltunk és az arra volt elég hogy kívülről megnézzük a főbb dolgokat, mert ha valahova be szeretnétek menni sok helyen 1 órát is sorba kell állni (legalábbis nyáron) ellenben ha firenzéből és pisaból indulok ki akkor a belépők 5-15 euróig terjednek. hát ennyi persze még sokat lehetne írni

2011. febr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Velencébe csak hajóval szabad átmenni:ahhonan a hajó indul :punta sabbioni oda vissza turistajegyet lehet kapni
2011. febr. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Végre!!Köszönöm a választ.Ilyenre voltam kíváncsi...Nagyon szépen köszönöm!!!
2011. febr. 8. 20:18
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy ötlet:


biztos megvan még valamelyik régi diákigazolványod, szerezz valahonnan egy idei tanévre érvényes bilétát és kérj valamelyik IBUSZ irodában ISIC-kártyát (international student identity card), nemzetközi diákigazolvány


ezzel baromi olcsón 5-10%-ért be lehet menni egy csomó múzeumba és ahol ki van rakva ennek a logója (éttermek pl.), ott is kedvezményt kapsz :)

2011. febr. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

szia


TEgnap 18:59-es vagyok. Szívesen a választ ha még van kérdésed írj nyugodtan privátban. Olaszról nagyon sokat lehet mesélni. idén is odamegyünk nyaralni.

2011. febr. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. febr. 10. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!