Kezdőoldal » Utazás » Európa » Olaszországi vagy franciaorszá...

Olaszországi vagy franciaországi körutat ajánlanátok? Május-június vagy inkább nyár közepe?

Figyelt kérdés
A nyáron szeretnénk elmenni egy külföldi körútra, több várost megnézni. Olaszországot vagy Franciaországot ajánlanátok? Mielőtt valaki elkezd irigykedni: hatvanas éveikben járó szüleimnek ez lenne életük első nyaralása, még soha, sehol (szó szerint, még belföldön sem)nem voltak, így szeretnék nekik egy igazán jó nyaralást szervezni.
2011. febr. 14. 08:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Olaszország mindenképpen május, már június is túl meleg lehet, föleg 60 év felett.

Franciaországot is inkább max júniusig.

kérdés ha soha nem mozdultak ki sehova sem akkor biztos hogy egy körutra mennétek? egyénileg akartok menni vagy buszos utazásra?

igazából mindegy melyikre, mentek. talán franciaország jobban természeti dolgok, várak, kastélyok, olaszország meg inkább múzeumok,leonárdó és barátai.

nekem pl szüleim jobban örülnének franciaországnak, de olaszország is tetszene nekik.


a másik pedig hogy olaszország kevesebböl kijönne mint franciaország.


van már elképzelés mennyi pénzt akarsz rászánni? mi az amit feltétlen megnéznétek? hány napot akartok uton lenni?

mivel mennétek?

2011. febr. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

igen, időseknek olaszország (főleg róma alatt) nyáron túl meleg

franciaország meg nagyon nagy és nagyon drága főleg akkor az a drága, ha az egészet be akarnák járni

tehát Párizs^+ riviéra, Lyon, Lille és óceán az meg sok, olaszországot könyebb bejárni..


tehát valami konkrétabbat írj, hogy tudjunk segíteni


am én ha nézzük, hogy idősek és nyáron mennének akkor én egy Párizs és környéke utat vagy egy Észak-Olaszországi körutat javasolnék.

vagy csak egy Nizza, Monaco és Provance körutat egy hétre

2011. febr. 14. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

tehát..:

Franciaországot túl nehéz lenne időseknek bejárni

olaszország nyáron meleg


tehát Párizs és környéke, loire-menti kastélyok, mint klasszikus utazás nagyon jó lenne nekik..


francia riviéra: tehát Nizza, Monaco, St Tropez, végig a parton Marseiile Montpellier-ig

de ezt csak max jún 20-g és september 1-től, mert ez is meleg


Észak-Olaszország: végig Velence, Padova, Verona, milano,torino, genova. Bologna, Firenze és ha van energia Róma

ez jó nyáron is és aki mág nem volt külföldön nagy élmény annak mert tengerpartokat és kultúrát is lehet itt tapasztalni


azért ezeket írom, mert olasz meg francia teljes bejárása nehéz és drága és ezek időseknek pont megfelelő élménydús programok lennének nyáron ebben a két országban


tudnék még írni többet is, de nagy része: pl: Nápoly stb..nyáron még az olaszoknak is túl meleg

2011. febr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok hasznos infót. Franciaország tényleg lényegesen drágább, meg ott inkább "csak" Párizs lenne a vonzó. Olaszország azért lényegesen olcsóbb, ott több híres várost is megnéznénk, na meg ott van Vatikán, ami apumnak egyik nagy álma lenne. Tengerparti lubickolás is jó lenne. Kérdés, ez pl. májusban mennyire kivitelezhető, na és hol. Először egyéni útban gondolkodtunk, de szerintem jobban járunk irodával. Szeretném nagyon élvezetessé tenni nekik ezt az utat, mert többet biztos nem szánják rá magukat, főleg anyagi okokból. Így is hatalmas kiadás lesz. (Mi is mennénk a férjemmel, egyedül ők nem indulnának el.)
2011. febr. 14. 17:40
 5/6 anonim válasza:

Én is Olaszországra szavaznék. Mind a kettő nagyon szép hely, de az olaszok olcsóbbak.

Semmiképpen nem nyár közepe, mert nagyon meleg van és nem lehet mozdulni a turistáktól.

Én tavaly októberben voltam egy olaszországi körúton. Sok a látnivaló, és könnyedén lehet utazgatni vonattal a városok között. A trenitalia.it oldalon megtalálsz mindent. Sok vonat van, és nem túl drágák a jegyek. Azonban, jobban járnak a szüleid, ha kint veszik meg mindig a jegyet, ugyanis a legolcsóbb ( reggionale ) jegyeket nem lehet interneten megvásárolni.

Gondolom,az északi részre gondoltál inkább. Rengeteg a szép város. Firenze mindenképpen legyen benne, na meg persze Róma! A legszebbek! Ráadásul, nekik sok minden ingyenes szerintem.

Jó utat nekik!

2011. febr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Mindenképp szervezett úttal mennénk (bár gondoltam az egyénire is, terveztem is egy útvonalat), szüleim agyonidegeskednék magukat, ha nem lenne szervezett a dolog. Nekik ez nagy dolog lesz, mert tényleg még nem jártak sehol.
2011. febr. 17. 17:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!