Kezdőoldal » Utazás » Európa » Portugáliába, Svájcba vagy...

Portugáliába, Svájcba vagy Andorrába kell magyaroknak útlevél, hogy bemehessenek?

Figyelt kérdés
Nem nagyon vagyok képben, útlevelem meg nincs, úgyhogy kíváncsi vagyok, kell-e csináltatnom.
2011. febr. 18. 09:01
 1/8 anonim ***** válasza:
Svájcba biztos nem kell, többször voltunk személyivel.Portugália Eu tagállam, oda se kell útlevél.
2011. febr. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az összes nyugati országba jó az személyi igazolvány, spanyolba, svájcba, portugálba is és Andorrába is.

Andorrában ott valszeg lesz vámvizsgálat de elméletileg akkor is jó oda a SZIG

2011. febr. 18. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Oké, köszi a válaszokat :)

Közben előkerült az elveszettnek hitt útlevelem is, és március 21-ig érvényes. (20-án jövünk haza)

2011. febr. 19. 09:14
 4/8 anonim ***** válasza:
Andorrába kell útlevél.
2011. febr. 19. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" és március 21-ig érvényes. (20-án jövünk haza)"


Vigyázz, mert kínos lehet, ha

1. a határon derül ki, hogy nem engednek be olyan útlevéllel, ami 2 hónapon belül lejár. (Erre vonatkozó konkrét infót nem találtam, de az óvatosság nem árt)

2. Baleset ér, és pár napot még rá kell húznod.

2011. febr. 20. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Igen 60 nap kel az érvényesség lejártáig.
2011. febr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez az Andorra-i külügyminisztérium lapja. Eszerint elég egy személyi is. Viszont utasbiztosításod legyen, mert az EU TB-kártya nem érvényes ott.

2011. febr. 20. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infókat :)
2011. febr. 21. 22:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!