Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mennyi penzzel erdemes neki...

Mennyi penzzel erdemes neki vagni Londonnak?

Figyelt kérdés
Mennyi penzel erdemes neki vagni Londonnak, hogy elvezheto legyen a nyaralas? Hol lehet a legolcsobban repjegyet kapni?
2011. márc. 3. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Wizzair a lehető legolcsóbb általában, ez Lutonra érkezik.

Az Easyjet is fapados, az kissé drágább, szintén Lutonnál száll le.


Kérdés, hogy kell-e költenetek utazásra, ugyanis az nagyon drága. Ha több napig maradtok, lehet, hogy jobban megérné nektek period travelcardot kérnetek 1 hétre, vagy van one day travelcard is, ha sokat utazgattok de nem minden nap, ez is megéri.


Ha kerestek Tesco-t, ott olcsón vásárolhattok élelmiszert, ha "beültök" valahová enni minden nap, határ a csillagos ég.

Ha nem szervezett az út, hanem magatok mentek idegenvezető nélkül és van travelcardotok, érdemes felülni egy-egy buszra, legtöbbje kivisz a belvárosból és egészen más arcát ismerhetitek meg Londonnak, mint amit a turistáknak mutatnak.

Viszont vannak helyek, ahol nem ajánlom a leszállást...

Mondjuk engem 1 év alatt csak 1 inzultus ért, az is nappal, tömött buszon (egy feka ellopta 2 mobilom a táskámból), erre vigyázzatok.

Amúgy nem kell félni Londontól és mivel rettentő sok a bevándorló és turista, megszokták őket, nagyon segítőkészek, bárkit megkérdezel mi hol van, vagy nem tudsz valamit, segítenek.

Azért egy részletes London utcatérkép és egy tube map mindig legyen nálatok.

2011. márc. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kosz a reszletes valaszt..mas?
2011. márc. 10. 15:04
 3/6 Adri baba ***** válasza:

Szerintem a wizz air vagy az easyjet ami olcsón visz ki,minnél előbb foglalod annál olcsóbb.

Az élvezhető alatt mit értesz?

Étterem stb?

Sajnos elég drága kinnt a szórakozás 6font kb a sör vagy annál is több,ha éttermi kaja stb akkor számolj vagy 200fontot/hét de ez alap szerintem ennél csak több lehet.

A szállás változó olyan 70-80font/hét vannak szobák kiadók.

Ha érdekel részletesen valami ird meg.

2011. márc. 10. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg attól függ, hogy nektek mi az élvezetes. Ha központi helyen találtok szállást az ugyan drágább, de spórolhattok az utazáson, mert sok helyre tudnátok menni gyalog vagy bussza. A buszra a napijegy még olcsóbb, mint a travelcard.

Részletesebben erről itt olvashattok: [link]

Ez érdemes alaposan átmazsolázni. Vannak rajta túristáknak is tippek, tanácsok.

Érdemes sétákat tenni és úgy fel fefedezni 1-1 környéket. Még a belvároson (1-es zóna) belül is más más hangulata van a különböző környékeknek.

Ahogy írták már többen, a kaját jobb tescoban, sainsurysben beszerezni, mert úgy a legolcsóbb. A gyorséttermekben (meki, fish and chips, kebab, jacket potato) kb 5 font körül lehet kajálni, sima éttermekben, pubokban meg minimum 8-10 font (ha rendesen esztek/isztok), de ez tényleg az alsó határ.

Van sok ingyenes múzeum. Ha több napra jöttök, akkor ide is mehettek, de legalább szánjatok 1 napot rájuk. Értem úgy, hogy 1 múzeum 1 nap. :) Hatalmasak és lehet bennük bóklászni. Az én kedvencem a Sience és az Imperial War, de jó még a Natural History és a British múzeum is. Ingyenes még ezen kívül a National Gallery valamint a Victoria és Albert (ez utóbbiban még nem voltam, nem tudom milyen, de tekintve, hogy az összes többi jó, tuti ez is az.)


Napi 200 font szerintem nem kell, csak ha nagyon posh nyaralást akartok. De, hogy mennyi a kényelmes... hát én ezt nem tudom megmondani. Ez tényleg rajtatok áll.

2011. márc. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
én 2 éve ryanairral voltam londonban, de az pozsonyból indult, mert akkor még nem volt itthon ryonair és ki kellett szlovákiába. ez kb 25-ből jött ki mindennel együtt, oda vissza. elég drága a város, attól függ mennyi időre mész.
2011. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat..
2011. márc. 11. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!