Kezdőoldal » Utazás » Európa » Milyen lépések vannak a...

Milyen lépések vannak a online repülőfoglástól kezdve, a repülőgépbe való beszállástól, a csomag felvételétől a vissza útig?

Figyelt kérdés

Április végére tervezek egy utazás az ismerősömhöz. Pozsonyból indulok Palma de Mallorcára, a Ryanair légitársasággal.Ez lesz az első repülős utam és egyedül.Lehet h nevetséges kérdéseim lesznek, de sajnos nem tudok egyszerű, érthető válaszhoz jutni.

1, Valaki esetleg repült már a Pozsony-Palma De Mallorca útvonalon a Ryanair-től?

2, Valaki jártas esetleg a pozsonyi reptéren?Milyen tapasztalatai vannak? Egyszerű? Könnyen el lehet jutni a bejárati ajtótól egészen a repülőgépig?Nem lehet eltévedni, esetleg elkeveredni?

3, Ugyan ez a kérdés mint az előzőnél de itt a Palma de Mallorcával.

4,Én oda vissza jegyet veszek, és ugye mikor Pozsonyból megyek akkor a Check in pultnál megadom az adataimat és ők adnak nekem beszálló kártyát, amit aztán elvesznek mikor beszállok. Mikor vissza fele jövök akkor ugyan ezt kell tennem, mármint a Mallorcai reptéren ismét megadom az adatokat akkor ők adnak ismét beszálló kártyát? Nem kell semmit sem felmutatnom?Nekik az fel van jegyezve h én oda vissza jegyet vettem?

5, A leszállás után a csomagokért kell menni. Egyenesen a csomagokért?És aztán a csomagokkal a kezünkben mehetünk is a kijárathoz?Nincs semmi dolog közben?Esetleg még valami intézni való, ellenőrzés?


2011. márc. 3. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

A foglalásról kapsz egy igazoló e-mailt, ezt ajánlatos kinyomtatni, és a check-innél megmutatni. Oda-vissza.


Leszállás után mész a csomagokért (a tömeg után :D), aztán mehetsz ki, ott már nincs ellenőrzés.


A megnevezett reptereket nem ismerem, de elég sok helyen jártam már, és mindenhol érthető jelekkel van elmagyarázva, hogy mi merre van, úgyhogy nehéz elkeveredni.

2011. márc. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mostanában nem repültem, de szerintem még mindig ez a dolgok menete:

1) Megveszed a jegyet, illetve egy kódot. Érdemes kinyomtatni a visszaigazoló e-mailt.

2) Kimész a reptére, megkeresed a nagy táblán, hogy melyik check-in pult a tied.

3) A megfelelő check-in pultnál becsekkolsz, megadod a kódod plussz igazolod magad valamilyen útlevéllel vagy személyivel. Ha feladandó csomagod van akkor azt itt elveszik és megkapod a beszállókártyád.

4) Ezután következik az útlevél ellenőrzés (kivéve EU-n belül), majd a biztonsági ellenőrzés.

5) Ha ezen túl vagy, akkor már a tranzitban vagy, ahol megkeresed a beszállókártyán lévő kaput, ahol majd bemondják, hogy kezdődik a beszállítás.

6) Vagy egy csövön keresztül beszállsz, vagy busszal visznek ki a géphez.


Érkezéskor:

1) Megkeresed a csomagátvevő szalagot (Baggage Reclaim Area) és megvárod amíg jön a csomagod.

2) Ha van útlevél ellenőrzés és vám (EU-n kívül) akkor azon átmész, ha nincs akkor már mehetsz is kifelé.

2011. márc. 4. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ryan airrel szoktam en is menni, semmi extra feladat, csak a kotelezo online check-in (es ha csomagod is van akkor a repteren is)...


reszletesebben:

online checkin:

ervenyes utlevel (szemelyi) adataival kitoltod a sok kerdest, nev, cim, ervenyesseg, satobbi (a weblapon megtalalod) es a vegen kinyomtatod a "belepokartyat"


repteri "check" in: viszed ugyanazt az utlevelet, a belepokartyat sorbanallsz, odaadod feladod a csomagokat, satobbi


csomagba tehetsz folyadekot (de pl zarjegy nelkuli piat nem, ha megis hazipalinkat akarsz vinni rakd asvanyvizes palackba), cigit nem vihetsz sokat asszem most 2000 szal (20 csomag) a hatar, bar en 3-4et szoktam bepakolni +veszek a vammentesen meg 4-6ot:D


kezipoggyaszba viszont nem rakhatsz folyadekot /csak max 1 litert, de csak 1 decis adagoban/ es folyadeknak szamit kremturo, de a turorudi, puha-csokik, kremsajtok, stb, dezodor, stb


eltevedni nem fogsz, minden repteren jelzik a kijaratot es csak 1 iranyba mehetsz, meg mesz a tomeggel:D


leszallas utan elindulsz a tomeggel, ki lesz irva hogy "baggage" (csomag), arra megy a tomeg.. ott majd latsz futoszalagot azon megjon a csomag, felveszed es utana mesz tovabb, utana lesz az utlevel ellenorzes


mikor online check-int elvileg visszafele is kell csinalnod, de lehet hogy oda-vissza is lehet, ez a weboldalon kiderul (attol fugg mennyi idore mesz, es mikor csinalod), ha tul koran csinalod akkor lehte hogy csak 1 iranyba engedi.. de ha mondjuk 10 napra mesz es utazas elott 3 nappal csinalod akkor valoszinu oda-vissza engedi

2011. márc. 4. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, főleg hogy egyszerűen megválaszoltátok. Az utolsó válaszolótól kérdezném még h. 1,Az online check-kolás az a reptéren történik?Vagy tévedek?(ugy rémlik mint ha a reptéren lenne ilyen gép, ahol sorban állás nélkül lehet megcsinálni).

2, Ha van csomagom akkor a reptéren kell check-olni,ezt tudom. De ilyenkor ki lehet hagyni a online check-olást? Mert gondolom mikor adom fel a csomagom akkor a pultnál megcsinálják nekem.? Nem kell 2-szer check-olni.

Hát az ott tartózkodásomat még nem tudom. Ami biztos h április 28-an indulok,visszafele vagy május 7-én vagy május 10-én jövök

2011. márc. 4. 09:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!