Kezdőoldal » Utazás » Európa » Hogyan és miként tudnék...

Hogyan és miként tudnék legolcsóbban kijönni egy londoni útból?

Figyelt kérdés

szeretnék nyáron elutazni egy napra Londonba, úgy, hogy reggelre érek oda és este indul onnan a repülő vagy busz, vagy amivel megyek, és akkor így a szállást meg úsznám.


mit lenne érdemes meg nézni? mely tömegközlekedési mód a legolcsóbb? milyen éttermek vannak arra felé? mennyi pénzzel készüljek?

már egyszer voltam Londonban, de az egészen más volt, oda easyjet-tel mentünk, elvileg az a legolcsóbb légitársaság, van annál olcsóbb? esetleg busz nem megy oda ami olcsóbb?


2011. márc. 13. 14:29
 1/9 anonim válasza:

London jó hely én is elmennék oda 1x.

És mért pont csak egy napra?

2011. márc. 13. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Londonba 1 nap baromira kevés, alig lesz időd valamire, szerintem. én mikor megyek(elég sűrűn) legtöbbször malévvel megyek, kivéve ha valami extra nagy akció van a wizzair-nél vagy az easyjetnél. legjobb tömegközlekdési mód a metró, de ha várost is látni akarod akkor a busz, viszont az lassabb.
2011. márc. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj be a belvárosba valami reptéri busszal. A városban ne költs közlekedésre, mert azt a kevés kis idődet is elveszi. Amit lehet, gyalog járj be. Egy nap Londonra iszonyúan kevés, csak arra elég, hogy a belvárosban nézelődj egy kicsit. A Buckingham Palace és a Parlament környéke gyalog bejárható távolság. Mindenféle étterem van, a világ legkülönbözőbb kultúrái vannak jelen. Az árak meglehetősen húzósak, több pénzzel készülj, mint egy itthoni városnézéshez.
2011. márc. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
1 napra Londonba??? Mi 4 napot voltunk, napközben folyamatosan jártuk a várost, de még így is kevés volt az idő. Ezt az egy napot ugye nem gondoltad komolyan?:D Ha csak a legolcsóbb éttermekben kajálsz (amúgy ott a mekiben lehet a legolcsóbban megúszni egy kajálást) akkor is számolj csak kajálásra min 50 fontot+inkább vásárolj szupermarketekben szendvicsnek valót, mi főleg azt ettük, mert elképesztően drága a kaja mint úgy alapvetően minden ott magyar pénztárcának. Tömegközlekedés: kérsz egy plasztikkártyát (metróállomásokon a pénztárnál) és ha mondjuk 3-4 napra mész, kb 20-30 fonttal töltsd fel, ezt le kell húzni minden egyes buszra/metróra szállásnál a kihelyezett készülék fölött. Ez a legegyszerűbb, mi is így csináltuk. A taxizás megfizethetetlen.
2011. márc. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
0%

Ez nem egy kérdés!


Először is! Adam Lambert nem meleg! Attól, hogy festi a körmét az még nem utal arra! És ti nem tudhatjátok, mert nem ismeritek és nem beszéltetek vele! Majd akkor írjatok róla ilyeneket amikor tőle személyesen megtudtátok ezt! Ha ő nem mondta SZEMÉLYESEN neked akkor ne kezdj ilyenekbe bele, mert ebből lesznek a pletykák! Aki nem érte vagy egyetért velem az írjon e-mail-t a sz.a.sziszike@gmail.com e-mail címemre! Várom véleményeiteket!

2011. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

elnézést kedves utolsó, szerintem kicsit NAGYON eltévedtél.

szóba se került adam lambert, azt sem tudom, hogy nagyon kicsoda, kérlek ne válaszolj a kérdéstől eltérő dolgot.



a többieknek: igen egy nap, csak nem gondoljátok, hogy én egy nap alatt egész londont látni akarom? :DD

én már jártam ott, csak egy-két dologhoz mennék el újra megnézni, mint pl a london eye, vagy a buckingham palace. és egy pár ottani kaját kipróbálni, stb.


jártam már így anyámmal prágában. tudom, nem ugyan az. de elmentünk busszal, reggel hétre érkeztünk meg, aztán este tízkor indultunk haza. én nagyon élveztem, elmentünk nézelődtünk egy sort, ettünk stb, és nem néztük meg az egész várost, bele se fért volna, de attól még jó volt és megérte :)



köszönöm az információkat :)

2011. márc. 19. 22:56
 7/9 A kérdező kommentje:

megnéztem, a malév nagyon drága az easyjet-hez képest : ///


június 17-én szeretnék utazni és akkor a malév oda vissza kb 60 ezer forint, míg az easyjet 40 ezer, de ha előbb megyek pár nappal akkor kijön akár 25 ezerből is.

2011. márc. 19. 23:03
 8/9 anonim ***** válasza:

Szerintem ha már több tízezret elköltesz egy kirándulásra, akkor pár ezer plusz nem olyan sok két-három éjszakáért valami hostelban, vannak azért olcsó szállások, nem kell ötcsillagban gondolkodni. :D Egy nap... mire odaérsz, olyan mosottszar leszel, hogy ki se tudod rendesen élvezni. :S És hát igen, repülőjegyeknek jó szokása, hogy egy évvel előre megfizethető kb. :D Vagy last minute, de az meg riszkes ugye.

Vagy esetleg ha körbefutottad Londont, akkor menj el vidékre, ott elvileg olcsóbb a szállás, és érdekes dolgokat találhatsz ott is, meg van egy feelingje.

Egy napra ennyit rááldozni... akkor inkább menj el belőle olcsóbb helyre, akár belföldön egy hétre sztem. :S

2011. márc. 20. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
hmm a hosztel jó ötlet, már találtam is egyet.
2011. márc. 20. 16:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!