Kezdőoldal » Utazás » Európa » Norvégiába szeretnénk elutazni...

Norvégiába szeretnénk elutazni max egy hétre a nyáron, mire számítsunk?

Figyelt kérdés
Kb mennyibe kerül egy elfogadható szállás, étel, hajózás egy fjordhoz? Én eddig elég megdöbbentő több százezres listát hoztam össze, ennyire drága ez az ország??
2011. márc. 28. 16:30
 1/8 anonim válasza:
Ha Oslóba utazol felejtsd el a fjordot. Ahhoz legközelebb Stavanger, Haugesund, Bergen vonalra kell menned. A hotel nagyon drága 1000 korona körül van egy átlagos hotel ami kb. 35000-forint. Jobb, ha ismeröst keresel. Egy 25 perces komphajó autóval 1 utassal (vezetö az autóval van) kb. 200 korona. Vendéglöben drága az étel. Egy Big Mack is 100 koronán (3500-Ft)felül van. Keresd a panziókat, Vandrehjemmeket (Vándorotthon), de ezt még itthonról, internetten. De nem írod,hogy hányan és hová mentek. Vannak hytta -k azaz vikendházak, kempingek a fjordokban, ahol gyönyörü a kilátás és talán olcsóbb mint egy hotel.
2011. márc. 28. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
ketten mennénk a párommal, mi sem oslóban gondolkodunk hanem a bergen és környékére mennénk. Töle kb 100km-re van egy nagyon híres fjord, pulpit rockhoz. Ott láttam vendégház szerű apartmanokat 800korona körül. De az étekzés és a hajó-komptól félek nagyon mint költség. Szerinted ha Bergenbe szállunk le repcsivel onnan mennyi lehet a busz/hajó stb a fjordig, mert asszem ott pont van valami kikötő is csak nincs sehol angol leírás..
2011. márc. 29. 14:52
 3/8 anonim válasza:
32 éve Haugesundban lakom. Nem ismerem annyira Bergen környékét, de azt tudom, hogy oda a Gerjanger fjord van a legközelebb, de az is elég messze, mert az Bergen és Ålesund között van. Oda lenne érdemes elmenni. amit viszont én ismerek az Stavanger környékén van, oda nem olyan nagy távolságra van a Preikestolen ami az elsö 5 ben benne van. Stavangerbe is megy a Norwegian. Igy Bp-röl meg lehet venni a jegyet odáig. A norwegian.no oldalon a lavpriskalendar -ra kell kattintani, és ott fel van tüntetve, hogy melyik nap mennyiért visz el. Nagyon nagy a szórás, mert ugyan azért az útért egyik nap 700 korona, a másik nap meg 4000. Igy érdemes úgy elmenni, hogy olcsó napon jönni is meg menni is. Bergen szebb mint Stavanger, de Stavangerböl olcsóbban el lehet jutni az egyik legszebb norvég helyre a Preikestolere. Ha akarsz, írj e-mailt lacika@haugnett.no ra.
2011. márc. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az információkat élni fogok a lehetőséggel! Lelkesen gyüjtögetjük a pénzt mert egy vagyon lesz azthiszem az út:)) Stravangerben is gondolkodtunk, megnézem a helyt amit ajánlottál! Köszönöm mégegyszer és jelentkezni fogok amint véglegesítjük a lehetőségeinket.
2011. márc. 30. 08:51
 5/8 anonim ***** válasza:
Mi is nagyon szeretnénk Norvégiába menni. Norvég és angol nyelvtudás nélkül lehet boldogulni?
2011. ápr. 1. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Norvég és angol nélkül nehezen boldogulsz. De németül is tudnak. Ha az sem megy, akkor nem Velük van a probléma. (magyarul nem tudnak)
2011. ápr. 2. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
milyenek amugy az emberek norvágiában? segítőkészek vagy inkább távolságtartóak általánosságban?
2011. ápr. 4. 09:08
 8/8 anonim válasza:
Az idösebbek kedvesek, a fiatalok kicsit távolságtartók.
2011. ápr. 5. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!