Kezdőoldal » Utazás » Európa » Ha au pair-ként megyek 1 évre...

Ha au pair-ként megyek 1 évre Angliába, kell útlevél vagy elég a személyi igazolvány is?

Figyelt kérdés
Köszi!
2011. ápr. 18. 21:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Utazáshoz elég a személyi is, de mivel au-pairnek mész(és gondolom nyitsz bankszámlát), ezért kell az útlevél, mert a hivatalos ügyintézéshez általában útlevelet kérnek.
2011. ápr. 18. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Milyen bankszámlát? Mert már van egy itt Mo.-on. Vagy oda más kell?
2011. ápr. 18. 21:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Jól írja az első.Munkavállaláshoz,és ügyintézéshez jobb az útlevél..

Bank számlát meg itt kell nyitnod,mert magyar számlára nem fognak utalni.De nincs semmi gond,hiszen csak bemész egy bankba,és nyitsz egy számlát..Ingyen van..

2011. ápr. 18. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elvileg útlevél. Én kiváltottam, mikor kijöttem Spanyolországba, de 1 hónapja itt vagyok és még egyszer se kellett használni, mindenhol jó volt a személyi.
2011. ápr. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha bentlakó au-pair leszel és tényleg csak egy évre mész, akkor nem biztos hogy szükséged lesz számlára. Amit adnak, azt jobbára el fogod költeni, mert kevés lesz (nem csak a saját tapasztalatamból mondom). Viszont, ha be szeretnéd magad biztosítani, akkor nyithatsz. Nekem a Lloyds TSB-nél van számlám, akik a személyit is elfogadják.

Lehet, h más ügyintézésnél belekötnek, de akkor addig kell erősködni, amíg el nem fogadják a személyid. Csak lusták, h utánanézzenek, h az unióban az is van olyan hivatalos, mint az útlevél. Nekem csak személyim van idekint.

2011. ápr. 18. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek. Ment a plusz. Akkor kiváltom, biztos, ami tuti..:)
2011. ápr. 18. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:
57%

ez hülyeség, nem kell :D


én több hónapja vagyok külföldön és nem kellett még soha az útlevél, nem is váltottam ki, mert egyszerűen nem kell

2011. ápr. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
előző! nem tudom melyik országban vagy, de Angliában az ügyintézéshez kell az útlevél, mert bár el kéne fogadniuk a személyit, de mivel Angliában nincs olyan, hogy személyi igazolvány, ezért a gördülékenyebb ügyintézés érdekében, és a magad érdekében, jobb ha van útleveled.
2011. ápr. 19. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi!

Mindenképp kiváltom akkor! Nincs személyi ott? Ezt nem is tudtam..:O

2011. ápr. 20. 09:19
 10/12 anonim ***** válasza:
Osztom az előttem író véleményét..Angliában ügyintézéshez az útlevél nagyon fontos.. Volt már rá példa,hogy a bankból elküldtek egy magyart amikor számlát akart nyitni,mert nem volt útlevele csak személyije..Egyszerűen lerázták avval,hogy ezt az okmányt nem ismerik,és nincs a szabályzatukban benne,hogy el kell fogadniuk..Az meg elég hülyén jönne ki,hogy kioktassunk egy angolt a szabályzatokról..
2011. ápr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!